Bramy przesuwne cieszą się ostatnio dużą popularnością, zwłaszcza wśród mieszkańców pięknie przyozdobionych domów jednorodzinnych. Nawet właściciele mniejszych posesji, decydują się na takie bramy wjazdowe.

Białystok jest miastem, w którym będziemy mieli do czynienia z takimi właśnie rozwiązaniami najczęściej. Często przejeżdżając naszym samochodem lub przechodząc obok takiej posesji podczas spaceru z rodziną, wyobrażamy sobie jak wygodnym rozwiązaniem musi być taka brama przesuwna. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że taki rodzaj wjazdu na posesję generuje bardzo liczne problemy dla właściciela. Pewnie większość z nas pomyśli, że skoro to brama, która tylko porusza się w prawo lub w lewo, a w dodatku większość z nich robi to w sposób automatyczny i jest wypełniona elektronicznymi udogodnieniami, to nie mogą wynikać duże kłopoty z jej użytkowania. Jest to jednak myślenie błędne.

Negatywne aspekty montażu bramy przesuwnej

Mówiąc o negatywnych stronach, jakie posiadają bramy przesuwne, nie sposób nie wspomnieć o tym, że na montaż takiej właśnie bramy potrzebujemy bardzo dużo miejsca. Taki rodzaj wjazdu, oprócz miejsca wyznaczonego do wjazdu dla pojazdów na posesję, potrzebuje dwukrotność takiej przestrzeni w momencie, kiedy brama znajduje się w pozycji otwartej. Podczas otwierania takiej bramy na jej drodze nie może znajdować się żadna przeszkoda, gdyż może to spowodować uruchomienie czujników kolizji i brama się zwyczajnie nie otworzy. Podobnie działa to w przypadku obiektów, jakimi są bramy garażowe. Białystok to miejsce, gdzie tego rodzaju rozwiązanie jest instalowane najczęściej. W przypadku awarii automatyki w takiej bramie przesuwnej, zaistnieje konieczność przesuwania takiej bramy ręcznie. Jednak tego rodzaju bramy charakteryzują się dosyć dużym ciężarem, dlatego warto wtedy poprosić o pomoc kogoś silnego. Nie wspominając już o kosztach naprawy wszelkich elektronicznych udogodnień w takiej bramie.

Lokalizacje niesprzyjające zainstalowaniu bramy przesuwnej

Świat jest miejscem, gdzie panują skrajnie różne warunki atmosferyczne. W momencie, kiedy na jednej półkuli panują srogie zimy, na drugiej ktoś może właśnie kończyć pracę nad opalenizną. Polska znajduje się w strefie umiarkowanej, co oznacza, że mamy to szczęście mieszkać w klimacie dość łagodnym i sprzyjającym. Decydując się na instalację bramy przesuwnej powinniśmy zatem mieć na uwadze, jak warunki panujące w rejonie Polski, w którym mieszkamy, mogą wpłynąć na kondycję naszego wjazdu przez kolejne lata. Jest to rzecz szczególnie ważna podczas decydowania się na konkretny rodzaj bramy. Białystok jest miastem, gdzie często w ciągu roku panują bardzo surowe warunki, które mogą niekorzystnie wpływać na łożyska znajdujące się w konstrukcji naszej bramy przesuwnej. Również montaż bramy tego rodzaju nie jest wskazany w miejscach, gdzie znajdują się liczne drzewa liściaste. Spadające liście z takich drzew mogą skutecznie zablokować możliwość ruchu naszej bramie, co sprawi, że jej właściciel będzie zmuszony do poświęcenia dużej ilości czasu, aby ją oczyścić.

Możliwe alternatywy dla bram przesuwnych

Osoby, które nie są zadowolone z decyzji o zainstalowaniu na własnej posesji bramy przesuwnej, mogą zadecydować, że wybiorą się do najbliższego sklepu, gdzie znaleźć można różne furtki, ogrodzenia oraz właśnie bramy i zlecą zaimplementowanie innego rodzaju wjazdu. Jednym z najlepszych rozwiązań w takich sytuacjach, jakie może zaproponować nam sprzedawca, jest zamontowanie innego rodzaju bramy. Białystok to miejsce, gdzie nie brakuje właśnie takich sklepów, więc cena takiego rozwiązania nie powinna być zbyt droga. Jeśli prowadzimy własną firmę, która posiada w swoim wyposażeniu pokaźnych rozmiarów magazyn lub inne miejsce do przechowywania właśnie takiego rodzaju, to najlepszym rozwiązaniem dla nas będą bramy przemysłowe. Białystok znów tutaj okazuje się jednym z najlepszych miejsce, jeśli chcemy zaopatrzyć nasze magazyny w takie właśnie wjazdy. A co z właścicielami zwykłych garaży, którzy nie potrzebują aż takich rozmiarów bram na własny użytek? Tutaj wszyscy sprzedawcy zgodnie polecają bramy segmentowe. Białystok pod względem liczby zamontowanych bram segmentowych znajduje się w ścisłej czołówce, co wynika z przeprowadzonej ostatnio anonimowej ankiety dotyczącej rodzaju zaimplementowanego wjazdu na poszczególnych posesjach osób ankietowanych.

[avg] ([per]) [total] vote[s]