Aby w naszym ogrodzie domownicy oraz ich goście mogli miło i swobodnie spędzać wolny czas, rozważmy zakup odpowiednich mebli ogrodowych. Ożywi to wnętrze ogrodu i sprawi, że stanie się on miejscem odpowiednim do relaksu i odpoczynku.

Zanim wybierzemy się do sklepu z akcesoriami i meblami ogrodowymi zastanówmy się, ile mamy miejsca na ich rozmieszczenie, jakie fundusze jesteśmy w stanie na to poświęcić oraz z jakiego materiału meble będą najbardziej pasować do naszego ogródka.

Meble ogrodowe wykonane z plastiku

Meble plastikowe charakteryzują się stosunkowo niską ceną oraz wysoką trwałością. Meble te są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ich utrzymanie nie jest zbyt wymagające. Wadą tych mebli jest jednak to, że kolor szybko blaknie i z czasem meble wyglądają nieestetycznie.

Meble ogrodowe wykonane z  metalu

Meble metalowe bez wątpienia będą najtrwalsze, najczęściej wykorzystanym metalem do budowy mebli jest aluminium. Metal ten jest trwały i lekki. Warto ozdobić te meble kolorowymi poduszkami, przez co zyskamy wygodę i elegancję.

Meble ogrodowe wykonane z drewna

Bardzo efektownie wyglądają meble drewniane, które idealnie komponują się  z ogrodem. Producenci oferują klientom wybór wszelkich gatunków drewna począwszy od lakierowanych, matowych, pomalowanych, o kolorystyce drewnianej itd. Wszystko wedle upodobania klienta.

Meble ogrodowe wykonane z wikliny

Meble ogrodowe wyglądają równie efektownie gdy są wyplecione z wikliny, bądź rattanu. Są one niestety mało odporne na upływ czasu i warunki atmosferyczne, ale wyglądają przepięknie i nadają naszemu ogródkowi orientalnego charakteru.

Aby urozmaicić wygląd naszych mebli powinniśmy zakupić lub też samemu wykonać różnobarwne poduszki, koce, nakrycia i kapy.  Będą one nadawały naszej przestrzeni kreatywności i twórczego stylu.

Autor: Patrycja Zabielska

Rate this post