Przed każdym blokiem, domem wielorodzinnym lub domkiem powinien być wybudowany choćby mały plac zabaw dla dzieci. Jeśli okażemy się kreatywni i oszczędni urządzenie takiego miejsca wcale nie musi łączyć się z dużymi wydatkami czy ciężką pracą. Najważniejszy jest pomysł i dobry wybór miejsca.

Gdzie ulokować plac zabaw?

Przed blokiem

Jeżeli chcemy wybudować plac zabaw, który będzie dostępny dla większej ilości dzieci powinniśmy wspólnie z współmieszkańcami bloku podjąć decyzje gdzie powinien się on znajdować. Na pewno powinno o być miejsce gdzie wszyscy mamy dostęp i które nie będzie zbyt oddalone od naszych mieszkań. Dodatkowo walorem będzie miejsce jasne, słoneczne z mało ilością cienia.

Przed domem jednorodzinnym

Gdy budujemy plac zabaw wyłącznie dla naszych domowników nie musimy już się martwić zgodą sąsiadów. Warto jednak bardzo przemyśleć umiejscowienie placu. W zależności od tego jak dużą ilością miejsca dysponujemy możemy wybrać lokalizację najbardziej odpowiednią. Osobiście radzimy ogród, albo przynajmniej jego okolice.

Sprzęt – zbudować czy kupić?

Obecnie sklepu z artykułami ogrodniczymi i budowlanymi prześcigają się w ofertach sprzętu wyposażenia placu zabaw. Może warto jednak postawić na kreatywność i samemu wykonać kilka ławek lub huśtawek? Spokojnie, oczywiście nie musimy tego robić, w każdym większym sklepie ogrodniczym ekspedienci chętnie doradzą nam zakup zabawek.

Na co się zdecydować?

To co zakupimy do naszego placu zabaw będzie łączyło się z funduszem jaki chcemy poświecić na zabudowę kącika dla naszych pociech. Z pewnością ucieszy je: zjeżdżalnia, huśtawka, bujane koniki, piaskownica, drewniany domek lub karuzela. Pamiętajmy tez o montażu jednaj lub dwóch ławek, to już z myślą o dorosłych, który będą pilnować swoich pociech.

[avg] ([per]) [total] vote[s]