Jak w centrum miasta posadzić las? Może na własnym balkonie? Wystarczy odrobina kreatywności i dobrej chęci, aby na własnym balkonie cieszyć się widokiem zielonych iglaków, aby na naszym tarasie powstał mały las musimy rozsądnie dobrać gatunki drzew. Sprawdź, jakie rośliny balkonowe wybrać.

Kilka najważniejszych zasad przy sadzeniu iglaków

Gdy już zdecydujemy się na stworzenie małego lasu na naszym balkonie musimy pamiętać o tym, że nasze drzewka będą rosnąć i powinnyśmy przeznaczyć na nasza hodowlę odpowiednio dużo miejsca. Zastanówmy się chwilę także nad tym, jakie gatunki drzew będziemy sadzić, uwzględnijmy nie tylko walory estetyczne, ale także wymagania wybranych roślin, niektóre bowiem potrzebują więcej nasłonecznienia i wody inne mniej.

Które rośliny balkonowe wybrać?

Nasz balkonowy las mogą zdobić zarówno drzewa iglaste jak i drzewa liściaste. Szczególnie wśród iglaków polecamy:  odmiany sosny m.in.: sosnę czarną (dużą zaletą tych drzew jest to, że nie są one wymagające, są odporne na warunki suszy i mrozu), sosnę górską (z jej korony możemy też rzeźbić różne kształty). Warto też zastanowić się nad świerkami m.in. świerkiem pospolitym i świerkiem białym.

Ogrodnikom pragniemy polecić szczególnie odmiany wolno rosnące, karłowate, które nie zarosną nam zbyt szybko przestrzeni balkonu.

A może drzewa liściaste?

Jeśli nie jesteśmy fanami iglaków możemy zainwestować w hodowlę drzew liściastych, one również mogę urokliwie zdobić nasze tarasy. Jakie gatunki liściastych drzew są szczególnie godne polecenia? Bez wątpienia polecamy kalinę, cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród amatorów zieleni. Pięknie prezentuję się np. kalina koralowa lub kalina angielska. Te rośliny balkonowe zachwycą wszystkich.

Rate this post