Szyszki są bardzo ciekawymi ozdobami drzew iglastych. Warto zwrócić na nie uwagę przy doborze iglaków, są one bowiem bardzo różnorodne, mają wiele interesujących kształtów i kolorów.

Ozdobne szyszki

Sosna zwyczajna – każdy z nas zapewne wie jak wygląda szyszka sosny zwyczajnej, jest ona krótka i częściowo rozłożysta, ma kolor ciemnego brązu. Na tle innych wygląda dość pospolicie, ale jest to drzewko nie wymagające dlatego szczególnie polecamy je dla ogrodników, którzy nie planują spędzać w ogrodzie zbyt dużo czasu.

Jodła koreańska – ma chyba najbardziej oryginalnie wyglądające szyszki, są one koloru niebieskiego i rosną pionowo do góry. Szyszki jodły pojawiają się na jej gałęziach latem.

Daglezja sina – posiada drobne szyszki koloru brązowego.

Limba – szyszki tego drzewa są zbyte, nie osiągają dużych rozmiarów i są koloru beżowego. Są dobrze widoczne na drzewie.

Jodła szlachetna – szyszki tego gatunku jodły są podłużne i mają długość nawet do 20-25 centymetrów. Na początku są koloru zielonego potem jednak zmieniają swoją barwę na ciemno brunatną. Wyglądają bardzo oryginalnie.

Jodła hiszpańska – drzewo to ma cylindryczne szyszki długości do 20 centymetrów. Jodła ta występuje głównie na terenach Hiszpanii i Maroko.

Sprzedawcy i doradcy w sklepach ogrodniczych z pewnością polecą Państwo jeszcze wiele innych gatunków drzew. Życzymy udanych zakupów.

Rate this post