Rypsalis jest kaktusem epifitycznym, należy do rodziny kaktusowatych. Jego niektóre gatunki pochodzą z lasów Afryki, co u kaktusów jest wyjątkiem, gdyż wszystkie pozostałe rosną wyłącznie w Ameryce. W mieszkaniu można uprawiać Rypsalis koralowy. Ma on cieniutkie, bardzo długie pędy i białawe kwiaty. Nie wszystkie gatunki nadają się do uprawy w mieszkaniu ze względu na bardzo wysokie wymagania co do wilgotności powietrza.

Stanowisko uprawy

Rypsalis lubi miejsca jasne, lekko zacienione. Roślinę tę należy chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Może też rosnąć w dość jasnej łazience. Roślina ta najlepiej wygląda w wiszącej doniczce. Najlepsza temperatura dla tej rośliny wynosi około 15°C, zimą nie powinna spaść poniżej 10°C.

Podlewanie

Rypsalis ma małe wymagania wodne. Roślinę podlewamy rzadko małymi dawkami wody. Roślina ta nie może stać w wodzie. Zimą podlewamy dopiero, gdy wyschnie wierzchnia warstwa podłoża.

Zraszanie

Roślina ma wysokie wymagania, co do wilgotności powietrza. Trzeba ją regularnie zraszać.

Nawożenie

Roślinę raz na cztery tygodnie podlewamy mieszanką nawozów do kaktusów.

Podłoże

Najlepsze podłoże dla tej rośliny to specjalna mieszanka do kaktusów lub uniwersalna mieszanka ziemi ogrodniczej z dużym dodatkiem piasku.

Przesadzanie

Przesadzamy późną wiosną nie częściej niż raz na dwa lata. Na dno doniczki musimy dać warstwę drenażu.

Rozmnażanie

Rypsalis rozmnażamy z sadzonek pędowych.

Choroby i szkodniki

Roślina odporna, szkodniki i choroby raczej nie występują.

Dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne

Gatunki o pędach wzniosłych przywiązujemy do podpór na przykład do bambusowych kijków.