Traktory ogrodowe wbrew pozorom mogą być z powodzeniem wykorzystywane do większej ilości zadań niż jedynie koszenie trawy w ciepłym sezonie. Dzięki szerokiemu wyborowi dostępnego osprzętu i dedykowanych akcesoriów są to urządzenia wielofunkcyjne i uniwersalne, które znajdą swoje praktyczne zastosowanie podczas każdej pory roku. Dodatkowe elementy znacznie zwiększają ich możliwości, dlatego poznaj wszystkie rodzaje osprzętu do traktora ogrodowego.

Traktory ogrodowe z osprzętem – rodzaje akcesoriów

W ofertach wielu firm dostępne są w sprzedaży traktory ogrodowe z osprzętem, dzięki czemu użytkownik dostaje od razu niezbędny zestaw akcesoriów na start. Jest to doskonały wybór zarówno dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem, jak i zaawansowanych użytkowników. Co więcej, dostępnych jest wiele rodzajów i modeli traktorów ogrodowych oraz typów możliwego osprzętu, spośród których należy wymienić:

  • grabie ciągnikowe,
  • rozsiewacze,
  • przyczepki transportowe,
  • walce do trawy.

Ponadto w asortymencie sklepów ze sprzętem ogrodniczym, takich jak Hand można znaleźć deflektory (osłony wyrzutu trawy) tylne do traktorków, a także zaślepki mielące umożliwiające mulczowanie skoszonej trawy. Dodatkowy osprzęt do traktorów ogrodowych zwiększa funkcjonalność posiadanego urządzenia i sprawia, że nie ma konieczności kupowania osobnych urządzeń do wykonywania poszczególnych czynności i prac.

Do czego służy osprzęt i akcesoria do traktorów ogrodowych?

Akcesoria są niezwykle przydatne do wydajnego koszenia, a także wykonywania czynności pielęgnacyjnych czy porządkowych w ogrodzie. Przykładowo przyczepki transportowe różnych rodzajów doskonale nadają się do szybkiego przenoszenia cięższych rzeczy, np. worków z nawozem lub narzędzi, takich jak łopaty czy grabie. Służą one także jako taczki. Wiele modeli cechuje się dużą nośnością wynoszącą nawet kilkaset kilogramów oraz składanymi burtami, co umożliwia ułożenie na nich rozmaitych ładunków.

Walce trawnikowe służą do efektywnego wyrównywania powierzchni zarówno w przypadku świeżo nasadzonej trawy, jak i starych trawników. Innymi istotnymi rodzajami osprzętu są także rozsiewacze i wertykulatory (grabie ciągnikowe). Rozrzutniki zapewniają szybkie i wydajne rozsiewanie nasion, natomiast wertykulatory służą do sprawnej pielęgnacji i efektywnego usuwania chwastów czy mchu z dużych trawników. Akcesoria tego typu w dużej mierze oszczędzają czas, a także siłę, która musiałaby zostać włożona w wykonywanie tych prac ręcznie.

Rate this post