Taras – jedni go mają, inni o nim marzą. Jeśli zaliczasz się do pierwszej grupy, spraw, aby to miejsce stało się wyjątkowe.

Zalety tarasu

Nie ma nic piękniejszego niż śniadanie na świeżym powietrzu. Dzień, który zaczyna się od porannego powietrza, śpiewu ptaków i dobrej kawy na pewno będzie udany. Na tarasie możemy także wypoczywać po ciężko spędzonym dniu. To doskonałe miejsce na spotkania z przyjaciółmi lub przeciwnie: oaza spokoju, wyciszenia, miejsce zagłębienia się w ulubionej lekturze. Przebywanie na świeżym powietrzu bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Nasz mózg pracuje dużo lepiej. Istnieje mniejsze ryzyko bólu głowy. Nasze samopoczucie będzie jeszcze lepsze, gdy zaaranżujemy nasz taras w interesujący sposób.

Aranżacja

Idealny taras powinien być zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Harmonia z otoczeniem wpłynie na pozytywny klimat. Pomyśl o zakupie dopasowanych mebli ogrodowych oraz roślin. Ogromne znaczenie ma powierzchnia tarasu. Powinna być przede wszystkim mrozoodporna. Taras musi przetrwać zimę, mimo że najwieksze walory ma latem. Konieczne, aby materiał, z którego zostanie wykonana powierzchnia tarasu, był antypoślizgowy. Materiały najbardziej popularne na rynku to terakota, gres i kostka brukowa. Spełniają one funkcję wizualną, a ich zaletą jest trwałość. Dopasują się do różnych ogrodów, zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Jeśli taras ma bardzo dużą powierzchnię, stosuj płyty kamienne lub betonowe. Na rynku dostępne są różne barwy oraz kształty. Ich zalety to łatwość w utrzymaniu czystości oraz wytrzymałość.

Rate this post