Jako roślina doniczkowa znana jest u nas od lat osiemdziesiątych. W mieszkaniu wprawdzie nie zakwita, ale jej silny wzrost pozwala w krótkim czasie przyozdobić wnętrze ścianą zieleni. W domach uprawia się gatunek radermachera sinica. Jej największą ozdobą są podwójnie pierzaste, składające się z błyszczących, ciemnozielonych drobnych listków. W domu dorasta od 1,5 do 2 metrów wysokości i nie zakwita.

Stanowisko uprawy

Wymaga dużo przestrzeni, dlatego dobrze się czuje w dużym pomieszczeniu w pobliżu okna balkonowego. Latem możemy ją wystawić na balkon lub taras. Radermachera potrzebuje też dużo jasnego miejsca, ale należy ją chronić przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym.

Podlewanie

Wiosną i latem podlewamy regularnie, ale nie zalewamy podłoża. Zimą podlewanie ograniczamy, ale nie dopuszczamy do przesuszenia bryły korzeniowej. Zbyt obfite podlewanie powoduje żółknięcie liści.

Zraszanie

Radermachera, nie ma specjalnych wymagań co do wilgotności powietrza, ale dobrze reaguje na zraszanie.

Podłoże

Najlepsze podłoże dla tej rośliny to uniwersalna mieszanka ziemi ogrodniczej.

Nawożenie

Wiosną i latem raz na trzy tygodnie podlewamy mieszanką nawozów mineralnych. Zimą rośliny tej nie nawozimy.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzamy Cooku wiosną, starsze w miarę potrzeby raz na dwa, trzy lata.

Rozmnażanie

Roślinę tą rozmnażamy z nasion lub sadzonek pędowych.

Choroby i szkodniki

Czasem na tej roślinie mogą występować mszyce, przędziorki lub mączliki.

Uwagi

Radermachera prezentuje się szczególnie dekoracyjnie, gdy w doniczce posadzimy trzy lub cztery rośliny różnej wysokości. Można ją także poprowadzić jak pnącze. W mieszkaniu w którym pali się papierosy, zrzuca liście.