Posiadając swój własny dom z pięknym, zadbanym przez nas ogrodem myślimy, że nie da się w żaden sposób jeszcze bardziej go upiększyć. Nic bardziej mylnego. Dom wraz z ogrodem to miejsca, które non stop potrzebują regularnego doinwestowywania i pracy z nimi. Pamiętajmy, że zawsze można coś poprawić oraz ułatwić sobie życie na różne sposoby.  Okazuje się, że istnieje wiele typów urządzeń ogrodowych, o których nie mieliśmy pojęcia bądź wiedzieliśmy, ale nigdy nie zdecydowaliśmy się na ich zakup. W tym materiale postaramy się przytoczyć, dlaczego warto jest nabyć akurat te sprzęty i jakie są ich największe zalety.

Samodzielne cięcie drewna na zimę 

Trzeba przyznać, że poszczypane przez firmę drewno jest znacznie droższe od tego, przywiezionego w metrowych klockach. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie może być samodzielne poszczypanie drewna i rozdrobnienie gałęzi. Można to oczywiście zrobić za pomocą siekiery, jednak przy obecnej technologii nie jest to już tak konieczne, jak jeszcze kilkanaście lat temu.  

W tej sytuacji przydatna może okazać się łuparka do drewna oraz rozdrabniacz do gałęzi. To pierwsze dzięki swojemu silnikowi elektrycznemu bez problemu rozłupie każdy klocek drewna i poradzi sobie z tym zdecydowanie szybciej, niż zwykła siekiera. Odnośnie rozdrabniacza, ma on za zadanie pociąć niepotrzebne gałęzie aż na trociny. Jest to przydatne chociażby jako rozpałka do kominka czy podsypka pod krzewy. 

Dmuchawy i odkurzacze od liści 

Często myślimy sobie, po co wydawać pieniądze na dmuchawę do liści, skoro można je zwyczajnie pograbić. W ten oto sposób liście pozostają na naszym trawniku aż do przykrycia ich przez pierwszy śnieg. Po pierwsze, dmuchawy do liści zdecydowanie przyspieszają cały proces i nawet się przy tym nie męczymy. Po drugie, biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy, najprostsze typy tych urządzeń wcale nie kosztują wiele, a po trzecie, ich używanie może być frajdą szczególnie dla naszych dzieci.  

Te produkty sprzedawane są w różnych wariantach. Niektóre z nich służą zarówno jako dmuchawy i odkurzacze, a inne posiadają tylko jedną z tych opcji. Jedne są napędzane silnikiem spalinowym, a drugie całkowicie elektryczne bądź akumulatorowe. Odkurzacze powinny posiadać kosz na liście, z którego w końcowym etapie zbierania wypróżniamy zawartość. Dmuchawy natomiast skłaniają nas do popychania liści pod wpływem wiatru do jednej, konkretnej kupki, z której następnie trafią w wyznaczone miejsce. 

Okrzesywarki i nożyce 

Pielęgnacja krzewów w ogrodzie to bardzo ważna czynność i chyba nikt temu nie zaprzeczy. W celu dokładnego podcinania tego typu roślin stosuje się okrzesywarki oraz różne nożyce elektryczne.  

Okrzesywarki, a szczególnie te z dużą rączką, świetnie spiszą się w przypadku podcinania żywopłotu. Nie musimy w ten sposób kombinować z rozkładaniem drabin w celu dostania się do każdej części tego sporego krzewu. Nożyce elektryczne często stosuje się do podcinania trawy przy ogrodzeniu oraz do małych i miękkich gałązek. Na rynku są dostępne również urządzenia wielofunkcyjne, które mogą pełnić role kos spalinowych, okrzesywarek, a także nożyc do żywopłotów.