Mając dom, zazwyczaj możemy cieszyć się mniejszym czy większym ogrodem. Aby faktycznie był miłym widokiem dla naszych oczu i miejscem, w którym możemy wypocząć po całym tygodniu pracy, powinniśmy go w odpowiedni sposób zaaranżować. Jak to zrobić? Przyda się kilka pomysłów, które będą naszą inspiracją. Szczególnie z wykorzystaniem kamienia, od niepamiętnych lat wykorzystywany przez człowieka

Kamień w małej architekturze ogrodowej

Aranżowanie ogrodu z wykorzystaniem kamienia jest idealnym pomysłem. Szczególnie, kiedy jego przeznaczeniem jest mała architektura ogrodowa, a mianowicie grille, oczka wodna, wędzarnie czy tarasy. Kamień jest naturalnym materiałem ogrodowym, który nadaje się do wielokrotnej obróbki, a do tego nie zmieni swojego wyglądu mimo działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest odporny na uszkodzenia, dlatego grille czy oczka wodne przetrwają lata, będą się nimi cieszyć jeszcze nasze dzieci, a nawet wnuki. Zastanawiając się nad projektem tarasu, warto łączyć kamień z innymi materiałami, takimi jak drewno. Będą się razem pięknie komponować, zapewniając przyjemnie spędzony czas.

Kamienne ogrodzenia

Kamień można wykorzystać nie tylko w małej architekturze, ale również w kamiennych ogrodzeniach. Dzięki temu efektownie odgrodzimy się od sąsiadów, ciesząc się trwałym, stabilnym i solidnym murem, dzielącym nas od reszty świata – komentuje nasz rozmówca z firmy PHU GRANITEX. Ogrodzenie będzie niezwykle estetyczne, wręcz dekoracyjne, a my będziemy czuć się w naszym domu bezpiecznie, nawet spędzając samotny wieczór.

Nawierzchnie z kostki brukowej i kamieni naturalnych

Aranżacja ogrodu to również nawierzchnia przed domem czy podjazd do garażu. Tutaj również z powodzeniem można wykorzystać kamień bądź kostkę brukową, wykonując projekt podkreślający charakter całego otoczenia. I kostkę, i kamień można ułożyć w dowolne wzory, sugerując się radami profesjonalistów z firmy, którą w tym celu wynajęliśmy. Takie podjazdy, ścieżki i alejki ogrodowe będą funkcjonalne przez długi czas, dlatego to naprawdę opłacalna inwestycja. Łącząc różne wzory, kolory i kształty, uzyskamy naprawdę wyjątkowy efekt. Warto korzystać z kamienia aranżując swój ogród, tym bardziej, że to materiał z pozytywną energią. Przypisuje mu się również lecznicze właściwości, z których my również już niedługo możemy czerpać siłę.

[avg] ([per]) [total] vote[s]