Zastanawiasz się nad organizacja imprezy plenerowej i nie bardzo wiesz jak podejść do tematu? To zrozumiałe, nieczęsto przecież przygotowujemy spotkanie dla dużej grupy przyjaciół czy rodziny, o większych bankietach czy festynach już nie wspominając. Dlatego, aby ułatwić Ci to zadanie przygotowaliśmy poradnik, w którym w kilku punktach opiszemy jak zadbać o to, aby impreza plenerowa była przygotowana możliwie jak najlepiej.

Odpowiedni dobór gości

Impreza plenerowa to świetna okazja do miłego spędzenia czasu w gronie osób, które nawzajem się lubią i dobrze znają. Gorzej, jeśli wśród naszych bliskich występują jakieś animozje. Warto więc poważnie zastanowić się nad tym kogo zapraszamy na tego typu spotkanie. Nie chcemy przecież aby podczas niego doszło do awantury! Jeśli już nie mamy innej możliwości to należy dwie zwaśnione strony uprzedzić o obecności siebie nawzajem, aby później nie doszło do niemiłej niespodzianki. Dobrym pomysłem będzie posadzenie nielubiących się osób z dala od siebie. Unikną w ten sposób niepotrzebnych kontaktów.

Dobre jedzenie i zróżnicowane menu

O tym chyba nie trzeba nikomu mówić. Każdy, kto przygotowuje imprezę zgodnie z zasadą staropolskiej gościnności, dokłada wszelkich starań, aby na stole pojawiły się jak najlepsze dania. Należy jednak pamiętać, że czasem, różne sytuacje powodują, że dane osoby mogą nie spożywać pewnych rodzajów jedzenia. Mowa tutaj chociażby o osobach, które z powodów zdrowotnych nie mogą spożywać tłustych mięs, produktów zawierających gluten lub po prostu wegetarianach czy weganach. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której taka osoba nie znajdzie na stole dla siebie nic do zjedzenia. Warto więc zapewnić zróżnicowane menu aby być przygotowanym na każdą ewentualność.

Odpowiednia ilość siedzeń i stołów

Chyba nikt nie lubi, gdy podczas siedzenia przy stole druga osoba „posadzona” zostaje przez gospodarza tak blisko, że niemal wchodzi nam w talerz. Taka sytuacja z pewnością nie może mieć miejsca na Twojej imprezie plenerowej dlatego warto zadbać o odpowiednią ilość mebli cateringowych. Przecież dużo lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie czy kupno dodatkowego siedzenia niż późniejszy wstyd związany z brakiem krzesła, dla któregoś z gości.

Jak wiadomo, organizacja imprezy na świeżym powietrzu wiąże się z koniecznością zapewnienia nie tylko namiotu imprezowego czy pawilonu ogrodowego, ale również mebli ogrodowych. Będziemy podawać dania więc muszą być stosunkowo wytrzymałe i solidnie wykonane a jednocześnie ładne. Tego rodzaju meble ogrodowe znajdziemy w ofercie firmy DAS COMPANY. Będą one idealnym uzupełnieniem letniego bankietu.

Powrót do domu

Na zakończenie imprezy warto przygotować kontakty telefoniczne do miejscowych firm taksówkarskich. Spotkania plenerowe często potrafią się niespodziewanie przedłużyć, co później tylko utrudnia powrót do domu. Szczególnie jeśli na imprezie pojawił się alkohol. Zadbajmy więc o to, aby na spotkaniu znalazł się kierowca, który rozwiezie gości do domów.

Źródło: DAS COMPANY – hale namiotowe

[avg] ([per]) [total] vote[s]