Plac zabaw we własnym ogrodzie jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla dzieci, które nie będą musiały czekać np. w kolejce do huśtawki, ale i dla rodziców, którzy będą w pobliżu swoich milusińskich i będą mogli ich sami dopilnować.

Przy wyborze sprzętów na taki plac zabaw pamiętajmy, że muszą one być przede wszystkim bezpieczne, wygodne i funkcjonalne, a dopiero potem pasujące do aranżacji naszego ogrodu. Najlepiej wszystkie te warunki spełniają chyba sprzęty wykonane z drewna.

Huśtawka

Dzieci uwielbiają to uczucie, kiedy mogą fruwać w powietrzu, dlatego żaden plac zabaw nie może istnieć bez huśtawki. Najlepsza dla naszego dziecka będzie taka, która ma siedzenie wykonane z plastiku i umocowana jest na metalowych łańcuchach lub linkach. Pamiętajmy też, żeby głęboko wkopać drewniane bale, na których opiera się cała konstrukcja, żeby nie było niebezpieczeństwa jej przewrócenia się podczas zabawy.

Piaskownica

Drugim sprzętem, którego również nie może zabraknąć na naszym przydomowym placu zabaw jest piaskownica. Budowanie zamków i ustawianie babek z piasku rozwija wyobraźnię dziecka oraz jego kreatywność, a poza tym zapewnia mnóstwo frajdy. Własna piaskownica daje też pewność rodzicom, że piasek nie zostanie zanieczyszczony np. przez zwierzęta. Idealnym rozwiązaniem będzie tu piaskownica drewniana – prostokątna lub np. sześciokątna, z dodatkowymi ławeczkami po bokach oraz z pokrywą, która ochroni piasek choćby przed opadami deszczu.

Domek

Drewniany domek dla dzieci jest miejscem, do którego dorośli nie mają wstępu, dzięki czemu nasze pociechy mogą stworzyć w nim swój własny świat. Dodatkową atrakcją może być domek „na wysokości” z drabinką, ponieważ dzieci uwielbiają się wspinać. Pamiętajmy przy tym, żeby nie był on zbyt wysoko umieszczony oraz żeby posiadał odpowiednie balustrady zabezpieczające dziecko przed upadkiem z wysokości. Musi też mieć odpowiednie pokrycie dachowe, które nie będzie przeciekało podczas opadów.

Drewniane sprzęty są lekkie, estetyczne i łatwo je zamontować, ale należy też pamiętać i ich impregnacji, żeby jak najdłużej służyły naszym dzieciom.

Rate this post