Zima w tym roku zdecydowanie zaskoczyła, ale nie siarczystymi mrozami, lecz wysokimi temperaturami. Teraz już z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że za oknem czuć nadchodzącą wiosnę. Myślami jesteśmy w swoich ogrodach i na działkach. Sprzątamy, sadzimy, plewimy, siejemy i… wypoczywamy na wygodnych meblach ogrodowych. Czas na wybór tych nowych, praktycznych i wyjątkowych!

Ponadczasowe i charakterystyczne drewno

Drewniane meble ogrodowe chętnie wybieramy do swoich zielonych przestrzeni. Ten materiał jest bowiem najbliższy naturze. Wpisuje się w otoczenie przyrody. Usłojenie i barwa drewna, różnych jego gatunków, inspirują, fascynują i pozwalają na stworzenie unikalnej aranżacji. Tego typu meble wykonuje się zarówno z krajowych gatunków, jak i egzotycznych. Warto zapoznać się z poszczególnymi, aby wiedzieć, jakie mają właściwości, w jaki sposób będą się zachowywały pod wpływem działania warunków atmosferycznych.

Bądźmy jednak spokojni – drewno może przetrwać wahania temperatury oraz wilgoć. Każdego roku przyjdzie nam zadbać o konserwację i impregnację, jednak mamy do dyspozycji specjalnie przeznaczone do tego celu produkty. Czas poświęcony na pielęgnację drewnianych mebli ogrodowych nie będzie zmarnowany. Przyjrzyjmy się ofertom sklepów, w tym internetowych, np. z Bazkar.pl. Spójrzmy oczami wyobraźni, jak estetycznie i funkcjonalnie można urządzić najmniejsze i najskromniejsze ogródki, średniej wielkości działki oraz obszerne ogrody otaczające wille.

Drewniane meble ogrodowe mogą być trwałe i są w stanie zachować swoją żywotność na długie lata użytkowania. Co więcej, to my zadecydujemy o ich kolorystyce, a producenci podsuwają nam rozmaite kształty i udogodnienia pośród całych kompletów drewnianych mebli ogrodowych.

Dla miłośników nowoczesności

Jeśli wolimy coś nowocześniejszego, ale wciąż wpisującego się w potrzeby naturalnych aranżacji, do wyboru mamy technorattan. To materiał do złudzenia przypominający plecionkę rattanową, ale znacznie od niej trwalszy.

Technorattanowe meble ogrodowe mogą być całoroczne. Niestraszna im wilgoć, opady atmosferyczne, niska czy wysoka temperatura. Są przy tym lekkie, świetnie się prezentują, a dostępność ciekawych kolorów, kształtów i łączenia z innymi materiałami, np. szkłem, pozwalają za każdym razem zachować indywidualną aranżację ogrodu.

Meble wykonane z technorattanu są przy tym bardzo wygodne oraz bezproblemowe w przechowywaniu. Nie trzeba martwić się o ich pielęgnację, bo nawet zabrudzenia z soków, barwiących napojów czy tłustych potraw, są łatwe do usunięcia. Ponadto technorattan nie wymaga impregnacji ani konserwacji.

Taniej, ale wciąż oryginalnie i z pożądaną jakością

Gdzieś pomiędzy drewnianymi a technorattanowymi meblami ogrodowymi, umieszczamy propozycje budżetowych, plastikowych produktów. Fakt, że to tworzywo sztuczne, nie odbiera im wysokiej jakości wykonania, trwałości i estetyki, o ile wybieramy u renomowanych producentów lub w sprawdzonych sklepach.

Atutem plastikowych mebli ogrodowych jest lekkość. Zajmują one również niewiele miejsca. Plusem, który przeważa nad dwiema pozostałymi propozycjami jest fakt, że tutaj pojawiają się najbardziej fantazyjne kształty, wykonania i łączenia barw, które zwyczajne przestrzenie zamieniają w przyrodnicze dzieła sztuki.

My już wybraliśmy komplet mebli ogrodowych dla siebie. A czy Wy jesteście gotowi na wiosnę?