Do zalet oświetlenia LED, poza jego niezwykłą energooszczędnością i długą żywotnością, należy wysoka trwałość oraz wyjątkowa odporność na działanie niekorzystnych czynników. Dzięki temu lampy LED doskonale radzą sobie w niejednokrotnie trudnych warunkach zewnętrznych. Czym dokładnie charakteryzują się zewnętrzne lampy LED, jakie są ich rodzaje i zastosowanie?

Zewnętrzne oświetlenie LED – charakterystyka

Oświetlenie LED jest chętnie wykorzystywane nie tylko we wnętrzach, ale też na zewnątrz budynków. Dlaczego?

Wynika to przede wszystkim z jego energooszczędności. – Mówi specjalista z firmy MTLed oferującej przemysłowe lampy LED. – Niskie zużycie prądu szczególnie opłaca się przy zastosowaniach na większą skalę. Nie bez znaczenia jest również jakość światła emitowanego przez lampy LED. Silny strumień, który doskonale rozprasza mrok i znacznie poprawia widoczność, znakomicie sprawdza się na dworze. Warto przy tym zaznaczyć, że lampy LED natychmiast po włączeniu świecą z pełną mocą. Oprócz tego oprawy ze świetlówkami LED są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy, wilgoć i inne niekorzystne czynniki. Nie zawierają przy tym szkodliwych substancji, takich jak rtęć.

Wszystko to sprawia, że oświetlenie zewnętrzne LED jest ekonomiczne, ekologiczne i trwałe. Przykładem takiego oświetlenia są:

  • Lampy uliczne – wykorzystywane w mniejszych miastach i dużych metropoliach, poprawiają bezpieczeństwo i usprawniają ruch na ulicach, zużywając znacznie mniej energii od tradycyjnych żarówek. Montuje się je zarówno do elewacji budynków, jak również do słupów wolnostojących.
  • Lampy parkowe – instalowane wzdłuż alei parkowych lampy LED zapewniają ekonomiczne i trwałe oświetlenie terenów zielonych w miastach. Wyróżnia je niezwykła estetyka – lampy parkowe dostępne są w szerokiej gamie wzornictwa.
  • Lampy przemysłowe – zewnętrzne oświetlenie LED wykorzystywane jest nie tylko w przestrzeni publicznej, ale również na terenach przemysłowych, gdzie równie ważne jest bezpieczne poruszanie się po zmroku.

Zastosowanie zewnętrznych lamp LED

Gdzie dokładnie znajduje zastosowanie oświetlenie zewnętrzne LED? Lampy LED znaleźć można obecnie w miejscach, takich jak:

  • ulice, skrzyżowania, chodniki, skwery, przejścia dla pieszych, pasaże;
  • parki, ogrody, place zabaw, tereny rekreacyjne;
  • tereny przemysłowe wokół hal i magazynów, place;
  • dzielnice mieszkaniowe, osiedla;
  • parkingi;
  • stacje benzynowe.
  • tereny przy hotelach, sklepach i innych obiektach.

Jak więc widać, oświetlenie LED jest niezwykle wszechstronne i znajduje wiele zastosowań w warunkach zewnętrznych.

[avg] ([per]) [total] vote[s]