Jak przycinać trawę w ogrodzie? Metody przycinania trawnika w ogromnej mierze wpływają na jego wygląd oraz decydują o tym, czy pielęgnacja ogrodu będzie dla nas zajęciem przyjemnym, jednak nie zawsze wybieramy te właściwe. Dowiedz się, w jaki sposób zadbać o trawnik oraz jakie narzędzia ogrodnicze będą przydatne w twoim ogrodzie.

Jak prawidłowo kosić trawę w ogrodzie?

Wydaje się, że przycinanie trawy w ogrodzie nie jest zajęciem wymagającym wcześniejszego przygotowania, ale jest całkiem inaczej. Warto pamiętać o tym, że nie tylko tradycyjne kosiarki i podkaszarki oraz kosy spalinowe przydają się w czasie pielęgnacji trawnika. Nawet w dużym ogrodzie niezawodne okazują się narzędzia ogrodnicze i akcesoria o specjalnym przeznaczeniu np. pozwalające pozbyć się chwastów razem z korzeniami wyrywacze do chwastów, a także wyjątkowo przydatne podczas przycinania trawy, rosnącej w trudno dostępnych miejscach nożyce i nożyczki ogrodnicze.

Metody przycinania trawnika

Przycinanie trawy w ogrodzie wymaga systematyczności oraz właściwego doboru narzędzi, które pomogą zadbać zarówno o wygląd dużych połaci murawy, jak i jej niewielkich skrawków. W szczególności ważne są „zakamarki”, do których nie dostaniemy się z kosiarką, czyli przestrzenie pomiędzy krawężnikami, przy obrzeżach ogrodzenia oraz klombów, wokół drzew i krzewów, a także tuż przy domu. W tym przypadku warto skorzystać z tradycyjnych nożyc do trawy, gdyż pozwalają one zarówno na jej bezpieczne (dla otaczających roślin) przycięcie na pożądaną wysokość, jak i nie powodują konieczności mozolnego sprzątania.

Piękny trawnik może być główną ozdobą ogrodu i nieważna jest tutaj jego wielkość oraz styl aranżacji. W każdym ogrodzie na pewno przyda się nie tylko kosiarka, ale także narzędzia ogrodowe, które pozwalają przyciąć trawę w trudno dostępnych miejscach. Niezbędne są też narzędzia przydatne na etapie zakładania oraz reaktywacji starego trawnika np. szpadle i grabie – potwierdza ekspert ze sklepu internetowego DOM-OGRÓD-HOBBY.

Metoda koszenia trawnika a jego wielkość

Wybór metody przycinania trawnika w dużej mierze zależy od jego wielkości. Możemy skorzystać z kosiarek ręcznych i nowoczesnych kosiarek mechanicznych oraz mniej oczywistych narzędzi, które pomogą uporać się z częstymi problemami właścicieli trawników, czyli np. nadmierną ekspansją niepożądanych roślin.

Ważne, aby pamiętać o systematyczności, bo to ona pozwala cieszyć się idealnym wyglądem trawnika oraz sprawia, że nakład pracy niezbędnej do jego pielęgnacji jest znacznie mniejszy.

[avg] ([per]) [total] vote[s]