Aby nasz ogród stał się miejscem idealnego wypoczynku warto rozważyć aby wstawić do niego właściwe meble ogrodowe. Gdy w naszym ogrodzie pojawi się ławeczka czy hamak to miejsce nabierze dodatkowych walorów estetycznych i nasi domownicy na pewno chętniej będą w nim przebywać. Radzimy jak urządzić zielony pokój.

Jakie meble wybrać?

Możemy zdecydować się do dokupienie mebli przytwierdzonych na stałe lub tez na meble, które za każdym razem będziemy musieli wynosić do ogrodu. Wybór należy do nas, zastanówmy się co będzie dla nas wygodniejsze. Meble nie przytwierdzone na stałe należało by co noc chować w piwnicy lub innym pomieszczeniu, może to okazać się nie wygodne, jednak zaletą takich mebli będzie to, że z dowolnością możemy zmieniać ich umiejscowienie w ogródku. Meble ogrodowe przytwierdzone na stałe nie sprawiają kłopotu z ich przechowywaniem w domu, jednak gdy ławkę przymocujemy na stałe nie będzie mowy o przemeblowaniu naszego zielonego otoczenia.

Drewniane, metalowe czy plastikowe?

Meble do ogrodu mogą być najczęściej wykonane z drewna, metalu lub z plastiku. Drewno, z którego najczęściej składa się meble ogrodowe to: dąb, buk, grab. Dość popularne są też drzewa iglaste typu sosna, świerk lub jodła. Czasem zdarza się, że meble wykonuje się z drzew egzotycznych np. z wenga, acajou, bangkirii – pamiętajmy jednak, że zawsze należy sprawdzić czy meble wykonane z tego gatunku drzewa muszą posiadać specjalne certyfikaty, aby nie pochodziły z nielegalnych źródeł.

Do ogrodu idealnie pasują też meble wykonane z plastiku. Ich zaletą jest to te meble są tanie i występują w dużej gamie kolorów.

Meble wykonane z metalu pozwolą nadać naszemu ogrodowi wyrazu i charakteru. Meble te są ciężkie, ale z powodzeniem można zmieniać ich umiejscowienie na trawniku.

Jakie meble przydadzą się w ogrodzie?

W ogrodzie zawsze przyda się jakiś stolik, kilka krzeseł lub ławek oraz huśtawka. Starajmy się aby typ mebli i ich styl pasował do całości ogrodu.

Rate this post