Kosiarki samojezdne mogą przyjmować dwie podstawowe formy. Jedną z nich są „traktorki” – pojazdy przypominające ciągniki rolnicze, na których się siada i prowadzi po trawniku, a drugą – „tradycyjne” kosiarki, ale ze specjalnym napędem na koła, pozwalającym na kontrolowanie toru jazdy bez pchania urządzenia. Co przemawia na korzyść takich rozwiązań?

Kosiarki samojezdne sprawiają, że pielęgnacja trawnika zmienia się z przykrego obowiązku na możliwość kąpieli słonecznej, medytacji oraz chwili relaksu. Urządzenia wykorzystują bowiem paliwo, a nie siłę naszych rąk, by poruszać się do przodu – czas poświęcony na takiej czynności można wykorzystać jako okazję do odpoczynku, z jednej strony prowadząc maszynę, z drugiej – rozluźniając zmęczone mięśnie. Co istotne, nie przyjmuje się przy tym niezbyt komfortowej, pochylonej pozycji, dzięki czemu podobny obowiązek nie kończy się bólem pleców.

Funkcjonalność oraz zalety kosiarek samojezdnych 

Walory użytkowe urządzeń nie kończą się jednak na „lenistwie” ich użytkowników. Niektóre modele kosiarek są bowiem wyposażone w amortyzatory, dzięki którym kierowca nie odczuwa nierówności terenu w takim samym stopniu, jak w przypadku innych rozwiązań. Sama „praca” z maszyną samojezdną przebiega również znacznie szybciej, dzięki czemu można się uporać z trawnikiem i przejść do jeszcze przyjemniejszych aktywności. Jak podkreślają fachowcy ze szczecińskiej firmy Kärcher Center Kerpol, podobny sprzęt pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Co ciekawe, opisywane maszyny wyróżniają się też wielofunkcyjnością – mogą być właściwie wykorzystywane przez wszystkie pory roku. Urządzenia znajdują zastosowanie nie tylko przy koszeniu podwórka, ale także odśnieżaniu i zamiataniu posesji (np. z jesiennych liści) oraz mulczowaniu (nawożeniu trawy). Kosiarki samojezdne (w Szczecinie polecane m.in. przez wspomnianą już firmę) są również przydatne przy transportowaniu lekkich, niedużych ładunków, takich jak np. skoszone „sianko”, które nie powinno zalegać zbyt długo na trawniku.

Kosiarki samojezdne: czy warto? 

Proponowane rozwiązanie może kosztować nieco więcej niż „zwykłe” kosiarki, jednak różnica zwraca się w postaci zaoszczędzonego czasu, nerwów oraz zdrowia. Urządzenia nie wymuszają niewygodnej, szkodliwej postawy ciała, a ich użytkowanie nie kończy się zakwasami. Stawiając na taką maszynę, wybiera się własny komfort i spokój. Można się cieszyć z zadbanej, rozległej posesji, nie czując frustracji, jaka wiązałaby się z pielęgnacją takiego trawnika. Warto zamówić podobny sprzęt chociażby ze względu na wygodę.

Rate this post