Obfitość zazwyczaj kojarzy nam się z posiadaniem, dawaniem i przyjmowaniem. Obfitość jest pozytywna i pożądana niemal w każdej dziedzinie. A czy myśleliśmy kiedyś o obfitości piękna pochodzącego od kwiatów? Ci, którzy lubią otaczać się roślinami, wiedzą że ich piękno polega nie tylko na wyglądzie, ale również na ich wspaniałych właściwościach, np. oczyszczaniu powietrza z toksyn, oraz wpływie, jaki mają na nasze zmysły.

Moda na naturę

Znana sentencja łacińska głosi: “To, co naturalne nie przynosi wstydu”. Jest w niej wiele prawdy, ale można posunąć się o krok dalej, mówiąc, że natura jest wpisana w genezę człowieka. I choć dzisiejszy świat stara się zniszczyć wszystko, co naturalne, to nie da się zagłuszyć w człowieku pragnień wpisanych w jego człowieczeństwo. A ich cząstkę można zrealizować przez otoczenie się kwiatami.

Rozmaitość kompozycji

Każdy sezon jest dobry, by otoczyć się roślinami, ale latem kompozycje mogą być szczególnie urozmaicone ze względu na bogactwo kolorów kwitnących kwiatów.

Najmodniejsze kompozycje kwiatowe

  • Styl nowoczesny przez odkrycie wijących korzeni i zastosowanie niebanalnych liści, z wyglądu kojarzących się z drapieżnym zwierzęciem, utrzymany jest w charakterze żywym i energetyzującym. A kolorami dominującymi jest biel i zieleń.
  • Styl nastrojowy uzyskujemy dzięki zastosowaniu jasnozielonych tropikalnych roślin w połączeniu z silnie nasyconym różem. Jest to połączenie pozytywnie wpływające na nasze zmysły przez wprowadzenie radosnego klimatu.
  • Kompozycje klasyczne stwórzmy wtedy, gdy chcemy osiągnąć wrażenie elegancji i szlachetności. Wyróżniają się prostotą. Kryształy powoli odchodzą do lamusa. Zastąpione zostają wazonami szklanymi, porcelanowymi lub drewnianymi z elementami metalu o nieskomplikowanym kształcie. Im prostsze, tym lepsze.

Aktualną tendencją jest pokazywanie tego, co zazwyczaj było ukryte, czyli korzeni i niektórych liści. Mają one w sobie dużo uroku i są elementem wystroju.

Nie rezygnujmy z tej obfitości, jaką daje nam natura. Wylewa się ona z doniczek, by obdarzyć swoim pięknem. Przekonajmy się, że kwiaty mają niesamowity, wzorniczy potencjał.