Dekoracje ogrodowe to świetne uzupełnienie przestrzeni. Ich zaletą jest to, że można je zmieniać, co sezon i dostosowywać do własnego gustu oraz mody. Nowoczesne ogrody zwykle przyjmują dość minimalistyczną formę – bez wielu dekoracji, typowych dla stylu vintage. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby wprowadzić proste, geometryczne kształty, które współgrają z roślinnością. Dekoracje ogrodowe to także wspaniały element stylu i elegancji. Co jest teraz w modzie?

Dekoracje ogrodowe – modne rodzaje

Ogród składa się nie tylko z idealnego trawnika i eleganckich nasadzeń wokół. Ważny element zielonego krajobrazu stanowią także klomby i donice, które pozwalają dodać aranżacji trójwymiarowego charakteru i wprowadzić zieleń także na ścieżki, tarasy, podesty, czy miejsca wokół basenu. Najmodniejsze są donice w prostym kształcie. Dominuje czerń, szarość oraz biel, lub ewentualnie naturalne drewno w ciemniejszych barwach. Dobrym wyborem jest użycie takich samych donic, aby zasadzić w nich różnokolorowe rośliny. Im więcej kolorów, tym ciekawszy efekt się uzyska.

Dekoracje ogrodowe to także odpowiednie oświetlenie. W szczególności wieczorem będzie wyjątkową ozdobą każdej przestrzeni. Można wykorzystać typowe lampki solarne lub postawić na bardziej klimatyczne latarenki LED, lub lampki w formie zwierząt, które doskonale wpiszą się w krajobraz nad oczkiem wodnym. Zapewnią stylowy blask zarówno latem, jak i zimą w ogrodzie w każdym stylu. Na uwagę zasługują także różnego rodzaju kwietniki i rzeźby ogrodowe. Dobrym pomysłem będzie także montaż karmnika dla ptaków – to ciekawe i efektowne elementy, które łatwo wpiszą się w krajobraz każdego, nawet bardzo małego ogrodu. Te drewniane budki mają różne kształty, a łączy je to, że powstają z drewna. Można dokupić do nich również specjalną podstawkę, dzięki której staną się wolnostojącą dekoracją ogrodu.

Dekoracje ogrodowe – zalety

Zaaranżowanie ogrodu to w pierwszej kolejności wybór i zasadzenie odpowiednich gatunków roślin, wykonanie ścieżek ogrodowych i wyznaczenie miejsca relaksu. Warto jednak pamiętać, że ogród to nie tylko starannie wypielęgnowane rośliny i krzewy. Równie istotną kwestią w kształtowaniu jego wyglądu są dekoracje ogrodowe, które oferuje m.in. sklep internetowy Ogród Marzeń w Swarzędzu. Dekoracje są elementami, które umożliwiają wykreowanie nietuzinkowej stylistyki zielonego zakątka. Uniwersalne dekoracje ogrodowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chce się stworzyć unikalną przestrzeń. Wybór zależy tylko od własnych potrzeb i upodobań.