Leżaki wykonane z solidnych materiałów zapewniają odpowiednie warunki do odpoczynku. Właściwy model można ustawić w ogrodzie, na tarasie, a nawet na balkonie. Wybierając mebel dla siebie, warto rozważyć wiele kryteriów wyboru, które wpływają na komfort korzystania z niego. Ważne są wygląd zewnętrzny, styl, rozmiar i cena. Nie bez znaczenia są kolor oraz łatwość składania. Dowiedz się, czy zdecydować się na leżak z podłokietnikami, czy bez!

Leżak bez podłokietnika

Leżak bez bocznych podłokietników to klasyczny, popularny od lat model. Jest doskonały w przydomowym, ogródku, ale również w miejscach publicznych, np. na plaży. Sprawdzi się w ogródkach restauracyjnych, w miejscach przeznaczonych do relaksu dla większego grona osób. Jest chętnie wykorzystywany nad rzeką, jeziorem i nad morzem, stanowi element wyposażenia wielu ośrodków wypoczynkowych i rekreacyjnych. W wielu przypadkach stanowi nośnik reklamy. Na tworzącej go tkaninie można wydrukować dowolny napis, slogan lub logo.

Leżak klasyczny, uniwersalny jest łatwy w składaniu i rozkładaniu. Dzięki temu można go ze sobą zabrać do samochodu. Z uwagi na lekkość jego przeniesienie nie sprawi kłopotów i nie wymaga dużej siły. Łatwo go przechować w okresie jesienno-zimowym. Zwykle ma prostą formę i stabilny, solidny stelaż.

Leżak z podłokietnikami

Leżak z podłokietnikami zapewnia stabilne podparcie dla rąk. Często ma także miejsce do odstawienia szklanki z napojem chłodzącym. Jest wygodny, szeroki, odpowiedni do każdej przestrzeni rekreacyjnej. Jak podkreślają specjaliści firmy Spólnota, zapewnia on użytkownikowi wyjątkowy komfort.

Regulowane podparcie można dopasować do własnych potrzeb. Podłokietniki ułatwiają wstawanie, są zatem dobrym rozwiązaniem dla osób starszych lub mających problem z poruszaniem się. Boczne podpórki zapewniają meblowi większą stabilność i sprawiają, że leżak wytrzymuje duże obciążenia. Cechuje się ponadto nowoczesną konstrukcją i zgrabnym kształtem.

Leżak z podłokietnikami to również odpowiednio szerokie siedzisko, na którym można umieścić poduszki lub koc. Sprawdza się na prywatnych posesjach, a także w kawiarniach i pubach. Jest zwykle cięższy i droższy niż model bez podpórek. Złożony może zajmować więcej miejsca. Nie sposób mu jednak odmówić elegancji i wyjątkowego charakteru. Dzięki temu doskonale komponuje się on z gustownie urządzonym ogrodem.

Wybór optymalnego rozwiązania zależy od preferencji przyszłego użytkownika. Nie bez znaczenia są cena leżaka i ilość dostępnej przestrzeni w miejscu, w którym ma on stanąć.

Rate this post