Większość krzewów, gdy przychodzi zima zrzuca swoje liście, wynika to z tego, że nie są ona mrozoodporne. Poniżej przedstawiamy Państwu krzewy liściaste, które na okres późnej jesieni i zimy pozostają bez liści. Oto krzewy liściaste zrzucające liście na zimę.

Dereń biały

Ten krzew z rodziny dereniowatych to istny kameleon, na wiosnę zdobi on swoje otoczenie kolorami jasnej zieleni, jesienią liście przybierają barwę pomarańczy. Pod koniec okresu jesiennego krzew staje się czerwony. Wraz z upływem października krzew zupełnie traci liście. Krzew dorasta do wysokości około 3 metrów, liście zaś nie przekraczają długości 8 centymetrów.

Berberys czerwono listny

Jest to krzew z rodziny berberysowatych, charakteryzuje się czerwonymi, grubymi listkami oraz ostrymi cierniami. Okres kwitnięcia tej rośliny przypada na takie miesiące jak maj i czerwiec.

Migdałek trójklapowy

Jest to przepiękna roślina pochodząca z terenów Chin i Japonii. Kwitnie na różowo, jasne, przyjemnie pachnące kwiatki zdobiące gałązki migdałka sprawiają, że każdy ogród nabiera blaski i uroku. Krzew osiąga wysokość do 3 metrów, kwitnie od kwietnia do sierpnia.

Perukowiec

Perukowiec to kolejny krzew – kameleon. Na wiosnę 6-8 centymetrowe liście tej rośliny zdobią otoczenie kolorami zieleni i błękitu, gdy zaś przychodzi jesień (okolice września i października) krzew okrywa się kolorami pomarańczy i żywej czerwieni. Wraz ze spadkiem temperatury na dworze liście żółkną i opadają.

Hibiskus syryjski

Obecnie znany ponad 200 gatunków hibiskusa, większość z nich charakteryzuje się tym, że posiada pięknie kwitnące kwiaty. Roślin hibiskusa poza oczywistym znaczeniem rośliny ozdobnej ceniona jest także przez walory zapachowe i smakowe.

Rate this post