Kostka brukowa w ogrodzie spełnia bardzo ważną funkcję, można z niej zbudować ścieżkę dla przechodniów lub podjazd dla samochodów. Ważne aby kostka była trwała i wyglądała estetycznie w naszym ogrodzie.

Z czego może być wykonana kostka brukowa?

Kostka brukowa może być wykonana z granitu, bazaltu, kamienia polnego lub z betonu. Należy wybierać kostki wykonane starannie. Nie warto za wszelką cenę oszczędzać i wybierać kostki wątpliwej jakości. Ścieżka wykonana z kostki brukowej stanowiąca element ogródka poza tym, że musi wyglądać idealnie i estetycznie, musi tez zapewnić nam oraz naszym domownikom i gościom domu bezpieczeństwo. Ścieżki wykonane z wątpliwej jakości materiału z niedługim czasem zaczną się niszczyć, wybrzuszać i wystawać poszczególne elementy.

Jak dbać o nawierzchnię kostki brukowej?

Nawierzchnię z kostki wykonanej z warstwy betonowej należy dwa lub trzy razy do roku dokładnie wyczyścić wodą. Dzięki temu prostemu zabiegowi usuniemy z kostki brzydki nalot. Dzięki temu ograniczymy rozwój zarodniki grzybów i nasion różnych roślin (nasiona te mogą gromadzić się w szczelinach pomiędzy kostkami). Czego używać do mycia kostki brukowej? Do mycia kostki radzimy można użyć myjki ciśnieniowej.

Czy warto impregnować kostkę brukową?

Odpowiedź jest prosta i oczywista – jasne, że tak. Radzimy aby do impregnacji używać środków chemicznych o właściwościach grzybobójczych i pleśniobójczych. Impregnacja ma na celu zapewnienie aby kostka nie była zbyt chłonna.