Ogrodowe kompozycje z kwiatów mogą przybierać różnorodne formy. Każdy ogród jest inny, podobnie jak gusta właścicieli. W przydomowym ogrodzie możemy zasadzić zarówno wielobarwne kwiaty, jak również czarno-białe, co charakteryzuje się oryginalnym wyglądem i elegancją. Wiele osób zastanawia się, jakich kwiatów można użyć, aby kompozycja była nietuzinkowa. Jak wykonać taką kompozycję z biało-czarnych kwiatów?

Odpowiedni dobór kwiatów – gdzie kupić?

Ponieważ kompozycja z kwiatów ma się znaleźć w naszym przydomowym ogródku, warto w odpowiedni sposób wyselekcjonować kwiaty, których użyjemy. O ile białe kwiaty są bardzo popularne i ich zakup nie stanowi trudności, o tyle czarne stanowią już dość oryginalne gatunki. Gdzie je zatem kupić? Kwiaty o ciemnej barwie znajdziemy przede wszystkim w dobrych sklepach produkujących i dystrybuujących nasiona kwiatowe, takich jak chociażby Toraf. Tacy producenci starają się zadowolić gusta najbardziej wymagających klientów, stąd wśród bogatego asortymentu możemy znaleźć kwiaty, które spełnią nasze marzenie o przepięknej, biało-czarnej kompozycji w przydomowym ogródku. Warto jednak wiedzieć, jakie gatunki mamy do wyboru – sprawdźmy! 

Białe kwiaty – najpopularniejsze gatunki do ogrodu

Białe kwiaty możemy spotkać w wielu ogrodach. Świetnie prezentują się zarówno w jednobarwnych kompozycjach, jak i w połączeniu z innymi kwiatami o różnym kolorze. Wybór białych kwiatów jest bardzo duży, warto jednak postawić na wieloletnie rośliny, które będą kwitły w naszym ogródku od wiosny do jesieni. Wybrane kwiaty powinny też być łatwe w uprawie. Należy tutaj zaznaczyć, że niektóre z pięknych, białych kwiatów wykazują właściwości toksyczne, więc należy z uwagą je dobierać, jeśli przy naszym domu bawią się dzieci. 

Najpopularniejsze gatunki białych kwiatów, z których możemy z powodzeniem ułożyć ciekawą kompozycję, łącząc je z czarnymi, to między innymi: ciemiernik biały, białe róże, magnolia gwiaździsta, zawilec gajowy, ubiorek wiecznie zielony, kalina koralowa, margerytki, lilia biała oraz hortensje krzewiaste i bukietowe.

Unikatowe, czarne gatunki kwiatów

W przeciwieństwie do białych, czarne kwiaty są unikalne, cenne i poszukiwane przez tych, którzy pragną skomponować eleganckie, tajemnicze kompozycje do ogrodu. Ciekawostką jest, że w naturze nie występują kwiaty o całkowicie czarnym zabarwieniu, ale na szczęście możemy je dostać u dobrych hodowców. Czarne kwiaty posiadają dużo antocyjanów, które inne barwy – ciemny fiolet, bordo i głęboką czerwień intensyfikują do tego stopnia, że kwiaty te mają bardzo ciemny kolor. Aby czarne kwiaty nie stanowiły ciemnych, smutnych plam w ogrodzie, doskonałym pomysłem jest ich połączenie z białymi, na przykład z gatunkami opisanymi powyżej.

Najciekawsze nazwy kwiatów o ciemnej barwie to między innymi: wielkowiatowa róża Black Baccara, czarne tulipany, malwa czarna Nigra, ciemiernik Ruse Black, bratek o nazwie Black King, petunia Black Velvet, liliowiec Black Emanuell, hiacynt Midnight Mystic, ciemiężnik czarny, ciemiężyca czarna, szachownica kamczacka oraz szachownica perska.

Rate this post