Dopełnieniem idealnego ogrodu jest perfekcyjnie dobrane ogrodzenie. Należy się starać, aby sposób wykonania ogrodzenia pasował do architektury domu oraz wyglądu ogrodu.

Producenci i dystrybutorzy ogrodzeń ogrodowych wciąż udoskonalają swoje oferty, rozszerzając gamę produktów. Dla najbardziej wymagających i kapryśnych klientów istnieje możliwość zaprojektowania własnego ogrodzenia.

Ogrodzenie wykonane z marmuru lub kamienia

Ogrodzenie marmurowe lub kamienne jest zdecydowanie najdroższe ze wszystkich. Jest to niewątpliwie wada. Jednak marmur i kamień to materiał najtrwalszy, więc ogrodzenie wykonane z tych tworzyw będzie nam długo służyć. Poza tym ogrodzenie marmurowe jest bardzo eleganckie i wygląda nad wyraz estetycznie.

Z drewna

Ogrodzenie drewniane nie wymaga dużych nakładów finansowych (w porównaniu do innych ogrodzeń). Do budowli tego typu ogrodzenia używa się drewnianych desek (mogą to być deski płaskie lub profilowane). Budowa ogrodzenia drewnianego łączy się z dużym nakładem pracy – drewno trzeba odpowiednio przygotować, zabezpieczyć przed wilgocią i szkodnikami.

Z betonu

Betonowe ogrodzenie wykonuje się z prefabrykowanych płyt betonu. Ogrodzenia betonowe można wykonywać w wielu ciekawych wzorach i to niewątpliwie ich duży atut. Beton jednak po niedługim czasie marnieje i zaczyna się kruszyć.

Rate this post