Warto zadbać o to, aby w naszym ogrodzie przez cały rok gościła zieleń. Aby tak się stało, warto wiedzieć, jakie krzewy i drzewa należy siać w ogrodach.

Wiecznie zielone krzewy liściaste

Różanecznik japoński, inaczej azalia japońska, jest to krzew ozdobny dorastający do wysokości 2 metrów. Cechą charakterystyczną tego krzewu jest to, że rośnie on bardzo powoli, nie wymaga więc częstego podcinania (zabieg podcinania wystarczy stosować jedynie raz do roku).

Barwinek mniejszy, wiecznie zielony krzew o walorach ozdobnych i leczniczych. Roślina dorasta do wysokości jedynie 30-40 centymetrów. Krzewinka ta rośnie od maja do sierpnia. Rośliny posiadają kwiaty jasno niebieskie lub fioletowe.

Bukszpan zielony zwany też bukszpanem zwyczajnym. Krzew ten, jasnozielony, rośnie do wysokości 3 metrów. Nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Pięknie zdobi ogród jasną, żywą barwą.

Borówka brusznica jest rośliną wieloletnią i należy do rodziny wrzosowatych. Krzew występujący na terenie całek Polski. Nie wielka, zdrewniała krzewinka (15-25 centymetrów), na której rosną jasnoróżowe drobne kwiaty może stać się piękną ozdoba naszego otoczenia.

Ognik szkarłatny – charakterystyczną cechą tego krzewu to mrozoodporność, cecha ta sprawia, że cały rok ognik może cieszyć nasze oczy zieloną barwą.

Berberys ottawski to ciernisty krzew, o barwie zieleni i fioletu rośnie do wysokości 3 metrów, jest to więc wysoki krzew. Nie wymaga stosowania odżywek i specjalnych zabiegów, wysoce odporny na szkodliwe działanie środowiska.

Rate this post