Beton to niezwykły materiał, który przeżywa aktualnie renesans. Od lat doceniamy jego walory praktyczne, jednak obecnie coraz chętniej wykorzystujemy także jego surową, unikalną urodę do dekorowania przestrzeni. Beton z powodzeniem zda egzamin przy ozdabianiu naszego ogrodu. Zielony, przydomowy zakątek stanowi azyl, w którym możemy odpocząć po długim dniu pracy w towarzystwie ulubionych kwiatów. Jak sprawić, aby nasz ogród zyskał niepowtarzalny charakter? Jakie dekoracje betonowe warto mieć w ogrodzie? Podpowiadamy.

Beton zachwyca nie tylko trwałością i solidnością, ale także bogactwem faktur i kolorów. Nic dziwnego, że projektanci oszaleli na jego punkcie i coraz częściej możemy podziwiać beton zarówno w domach, jak i ogrodach.

Beton w ogrodzie

Beton znakomicie sprawdzi się w ogrodzie, gdyż jest odporny na warunki atmosferyczne, nie porasta glonami, nie jest śliski po deszczu oraz niełatwo go ubrudzić. Jednak nie tylko walory praktyczne przemawiają za wykorzystaniem tego niebywałego materiału w ogrodzie. Warto zwrócić uwagę także na jego wygląd, który doskonale wpisuje się w najmodniejsze trendy. Surowy i chropowaty beton znakomicie komponuje się z zielenią i kwiatami, dlatego świetnie spisze się w roli posadzki. Można z niego stworzyć także oryginalne ławki i stoły.

Funkcja dekoracyjna betonu

Beton zachwyci miłośników stylu industrialnego, nowoczesnego i skandynawskiego, którzy uwielbiają niebanalne wzornictwo. Beton możemy z powodzeniem wykorzystać do ozdobienia ogrodowej przestrzeni i nadania jej wyrafinowanego charakteru. Idealnie sprawdzą się donice betonowe wypełnione naturalnym mchem, który dostępny jest w różnych kolorach. Tak nietuzinkową ozdobę znajdziemy w ofercie firmy Scafo w Radomyślu Wielkim, w województwie podkarpackim. Możemy zdecydować się także na obrazy ścienne wypełnione mchem w naszym ulubionym kolorze. Betonowe ozdoby z mchem w roli głównej są bardzo łatwe w pielęgnacji, gdyż mech nie potrzebuje dostępu do światła, nawadniania i nawożenia. Jeżeli pragniemy stworzyć w ogrodzie romantyczną atmosferę, postawmy także na betonowe świeczniki lub lampy, które wyróżniają się minimalistycznym designem i gwarantują stylowy efekt.

Betonowe dekoracje do ogrodu to fantastyczny sposób na urozmaicenie przydomowej, zielonej przestrzeni. Nie bójmy się odważnych rozwiązań i śmiało sięgajmy po praktyczny i atrakcyjny wizualnie beton. Wykorzystajmy jego właściwości i surowy urok do stworzenia tarasowej posadzki, wygodnych ławek, oryginalnych obrazów, stylowych donic i nastrojowych świeczników.