Nie ulega wątpliwości, iż największą ozdobą każdego ogrodu, zarówno w przypadku tych bogato urządzonych, jak i o bardziej minimalistycznej aranżacji, jest roślinność. Bujną zieleń traw i krzewów oraz feerię barw kwiatów warto jednak uzupełnić artykułami dekoracyjnymi, które podkreślą piękno roślin i dodadzą posesji charakteru. Które ozdoby warto wybierać do ogrodu?

Przegląd dekoracji do ogrodu

Obecnie na rynku znajdziemy bogaty asortyment artykułów dekoracyjnych do ogrodu. Mogą to być przedmioty użytkowe, takie jak kwietniki czy donice, które dzięki ciekawym formom i zdobieniom urozmaicą aranżację posesji, tarasu czy balkonu. W sklepach dostępne są również artykuły typowo dekoracyjne. W ogrodzie dobrze sprawdzą się różnego rodzaju rzeźby i figurki, które można wkomponować w roślinność. Znakomitym rozwiązaniem będą również akcesoria do dekoracji wodnych, np. fontann. Na zewnątrz budynków warto również sięgnąć po ozdoby wydające przyjemne dla ucha dźwięki, czyli tzw. stukawki i dzwonki. Szczególnie dobrze zaprezentują się te wykonane z naturalnych materiałów, np. z muszli czy bambusa. Ciekawą ozdobą ogrodu, a jednocześnie wyrazem troski o przyrodę, będą też karmniki dla ptaków.

Jakie materiały na dekoracje ogrodowe?

Z czego powinny być wykonane dekoracje ogrodowe? Wiele zależy tu od stylu, w jakim utrzymana jest dana posesja. Projektowanie ogrodów klasycznych, nieco rustykalnych wymaga zastosowania tradycyjnych materiałów. Idealnie sprawdzi się tutaj ponadczasowe drewno, ceramika czy też wiklina. Z kolei do bardziej nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji będą pasowały nieco industrialne tworzywa, takie jak szkło czy metale. W renomowanych sklepach ogrodniczych, takich jak Centrum Ogrodnicze Ogród Śląski w Świerklańcu, znaleźć można bogaty wybór metaloplastyki do ogrodu.

Ozdobne oświetlenie ogrodu

Ostatnio bardzo modną ozdobą ogrodów, tarasów i balkonów jest… oświetlenie. Jak się okazuje, odpowiednio dobrana barwa i moc światła, a także ciekawe oprawy mogą zupełnie odmienić oblicze danego miejsca po zmroku. W zależności od wybranego rodzaju oświetlenia, ogród może zyskać nieco romantyczny, magiczny bądź bardziej nowoczesny klimat. Nastrojową atmosferę stworzymy przy pomocy różnego rodzaju świec i lampionów. Ozdobą ogrodu będzie nie tylko samo światło, ale także akcesoria, takie jak stroiki i podstawki do świec oraz świeczniki. Odpowiednio dobrane artykuły ozdobne i ciekawe oświetlenie sprawią, że ogród stanie się miejscem niezwykle efektownym.

[avg] ([per]) [total] vote[s]