Trendy zmieniają się z roku na rok, lecz osoba obeznana z modą ogrodową z pewnością zauważy, że zawsze zataczają one koło. Jeśli interesuje nas zaaranżowanie swojej posesji w nietuzinkowy sposób, który wychodzi poza ogólnie ustalone konwencje, należy sięgnąć po odważniejsze rozwiązania w jego wystroju. Nie chodzi tu wyłącznie o dobór roślin, lecz o zmiany na większą skalę, które nadadzą naszej działce unikalnego charakteru. Zadanie to jest dość trudne, ponieważ wymaga wyczucia stylu i dokładnego planowania, lecz przy odrobinie wysiłku i zaangażowania można uzyskać naprawdę niesamowite efekty!

Co można wkomponować w wyposażenie ogrodu?

Aby móc cieszyć się interesującym i modnym ogrodem, powinno się zainwestować przede wszystkim w jego wyposażenie – donice metalowe to dobry przykład. To musi łączyć w sobie funkcjonalność oraz stylowy wygląd, będąc jednocześnie w stanie posłużyć przez dłuższy czas. Największe znaczenie ma tutaj dobór materiałów, które będą przeważały na naszej posesji. Przy różnego rodzaju doniczkach i skrzyniach na kwiaty, zazwyczaj stosuje się ceramikę lub tworzywa sztuczne – są one co prawda lekkie i niedrogie, lecz brakuje im pazura, który można osiągnąć poprzez postawienie na ciekawsze alternatywy.

Coraz powszechniejsze stają się tworzywa takie jak:

  • Szkło hartowane
  • Laminowane drewno
  • Kamień
  • Beton
  • Stal nierdzewna

W ostatnich latach prawdziwym hitem okazały się donice metalowe, które podbijają rynek i serca ogrodników. Co jest w nich takiego wyjątkowego?

Donice metalowe – cechy charakterystyczne

Dzięki zaawansowanemu procesowi produkcji, udaje się uzyskiwać stopy całkowicie odporne na trudne warunki panujące na ogrodzie. Wysokiej jakości donice metalowe są niewrażliwe na rdzewienie, korozję i nie odbarwiają się pod wpływem wilgoci czy substancji chemicznych, które stosuje się do nawożenia kwiatów. Produkt z górnej półki bez wątpienia będzie cechował się dużą trwałością, a wszelakie opady atmosferyczne nie wywrą na nim nawet najmniejszego wrażenia. Ponadto, stalowe naczynia posiadają znacznie większą dowolność form i kształtów, niż ma to miejsce w przypadku klasycznych materiałów, dlatego wykonane z niej doniczki często wyróżniają się fantazyjnym designem i bogatym zdobnictwem.

Donice metalowe świetnie komponują się z dowolnym rodzajem rośliny. Stal jest tworzywem o dość surowym, aczkolwiek przyciągającym wzrok wyglądzie, który doskonale podkreśla naturalną zieleń łodyg i liści, a także barwne zestawienia kwiatów. Ozdoby te z pewnością będą świetnie prezentować się także na tarasie lub balkonie. Metal jest jednak bardzo charakterystyczny, dlatego należy zadbać, aby reszta znajdujących się w pobliżu mebli, sprzętów i ogrodowego wyposażenia nie odstawała od niego pod względem stylistycznym.

[avg] ([per]) [total] vote[s]