Eschynantus to piękna roślina doniczkowa, swój niebywały urok zawdzięcza kwiatom. które wyrastają na końcach pędów. Czym charakteryzuje się eschynantus? Jest to roślina o długich liściach (mogą one dorastać do 50 centymetrów), które mają rurkowaty kształt. Struktura liści – mocna i mięsista. Jak już wspomnieliśmy najciekawszym elementem rośliny są kwiaty – są one najczęściej czerwone lub różowe z długimi, pylącymi pręcikami. Niektóre odmiany eschynantus posiadają dwu kolorowe płatki.

Jak chronić roślinę, co może jej zagrażać?

Generalnie, zdaniem hodowców eschynantus jest rośliną odporną mimo to należy chronić ją przed działaniem różnych szkodników roślinnych, min. mszyc i przędziorków. Jeśli chodzi o choroby roślinne, eschynantus może chorować na chorobę korzeni. Jeśli szybko zauważymy objawy i zastosujemy prawidłowe leczenie (tj. delikatne opryski chemiczne) wówczas nie powinno zaważyć to na jakości rośliny. Warto również co jakiś czas nawozić roślinę – jednak nie częściej niż raz w miesiącu.

Jak kwitnie eschynantus?

Kwiaty eschynantusa kwitną od czerwca do końca października. W tym czasie wielobarwne płatki kwiatów będą pięknie zdobić nasze mieszkanie.

Jak dbać o roślinę, czyli tajniki skutecznej pielęgnacji

Dobry hodowca  wie, że eschynantus wymaga latem cienistego stanowiska, zimą zaś możemy pozwolić sobie na wystawienie go na słońce. Zalecana jest duża wilgotność otoczenia oraz optymalna temperatura około 20 stopni Celsjusza. W okresie letnim podlewamy raz na 2-3 dni w okresie zimowym wystarczy raz na tydzień, staramy się aby podłoże nie było przesuszone, nie możemy jednak też dopuścić do tego by eschynantus stał cały czas w wodzie. Radzimy również co kilka dni zraszać liście letnią woda.