Meble wiklinowe są ponadczasowe. Niezależnie od zmieniających się trendów, zawsze prezentują się stylowo. Ze względu na swój naturalny charakter pasują do każdego ogrodu, nadając mu niepowtarzalny klimat. Popularność zawdzięczają również wyjątkowym właściwościom, a także szerokiemu wyborowi modeli i kolorów, dzięki którym meble wiklinowe można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Ręcznie robione plecionki – naturalne i niepowtarzalne

Meble z wikliny tworzone są ręcznie. Dlatego nawet dwa takie same modele mogą się nieznacznie od siebie różnić. To czyni je niepowtarzalnymi, dlatego jeśli chcemy nadać naszemu ogrodowi wyjątkowego charakteru, powinniśmy zdecydować się właśnie na wiklinowe meble. Co więcej, ręczna robota sprawia, że każdy etap produkcji jest dokładnie weryfikowany, a ostatecznie mebel jest bardzo wysokiej jakości. Oczywiście biorąc pod uwagę najtańsze rozwiązania, meble wiklinowe są znacznie droższe. Jednak w porównaniu z wysokiej jakości meblami drewnianymi nie ustępują im jakością, a jednocześnie cena jest porównywalna. Meble z popularnego sklepu budowlanego znajdziemy niemal w każdym ogrodzie, natomiast meble z wikliny, do tego ręcznie wykonane – jedynie w nielicznych.

Dodatkowo wiklina jest materiałem w pełni naturalnym, doskonale komponującym się z otoczeniem. Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzony jest nasz ogród, będą do niego pasowały wiklinowe meble. Co warto dodać, wiklinę można z łatwością pomalować na dowolny kolor, dlatego z łatwością dopasujemy kolorystykę do naszych indywidualnych upodobań.

Wytrzymałe i ponadczasowe meble wiklinowe

Wiklina będzie tworzyła niezwykły klimat w ogrodzie przez wiele lat. Oczywiście o ile odpowiednio o nią zadbamy. Na szczęście materiał ten nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych: wystarczy jedynie chronić meble przed wilgocią, czyścić miękką szczotką z zanieczyszczeń, a raz na jakiś czas odnowić ochronną warstwę lakieru.

Meble z wikliny są niezwykle wytrzymałe na obciążenia, a jednocześnie sama wiklina jest sprężysta i plastyczna, dzięki czemu można stworzyć z niej naprawdę nietypowe kształty. Tradycyjne, proste meble nie wyjdą z mody przez wiele lat, a jeśli znudzi się nam ich wygląd, z łatwością będziemy mogli je pomalować na inny kolor, całkowicie odmieniając ich wizerunek. Szeroki wybór wiklinowych mebli ogrodowych znajdziemy w ofercie sklepu internetowego polskiego producenta wyrobów wiklinowych Anna Wraga. Jest w czym wybierać, więc z pewnością każdy właściciel ogrodu znajdzie meble i dodatki, które będą współgrały ze stylem posesji.

Lekkość i wygoda korzystania z mebli wiklinowych

Jednak to, co przesądza o popularności mebli wiklinowych do ogrodu, to nie tylko ich walory estetyczne. Wiklina jest wytrzymała, a jednocześnie niezwykle lekka – dlatego meble można z łatwością przesuwać lub przestawiać w inne miejsce. To znaczne ułatwienie dla osób starszych, słabszych lub dzieci, które mogą przestawić swoje ulubione krzesełko w dowolne miejsce, bez konieczności pomocy ze strony dorosłych.

Krzesła, fotele i pufy wiklinowe można uzupełnić o miękkie i wygodne poduszki, dzięki czemu w ogrodzie będzie można spędzać długie godziny. Wysoka jakość wykonania, ponadczasowa estetyka i wygoda to wszystko, czego oczekujemy od mebli ogrodowych – a meble wykonane z wikliny spełniają wszystkie te warunki.

Rate this post