Drzewo iglaste w naszym ogrodzie nie zawsze musi być zielone. W jednym w poprzednich artykułów opisywaliśmy Państwu drzewa, których igły zmieniały kolor w ciągu roku w zależności od okresu: wiosennego, zimowego lub jesiennego i letniego. Dziś opiszemy kilka gatunków drzewek iglastych, które przez cały rok nie trąca igieł i ozdabiają ogród w kolorach niebieskich.

Drzewa o niebieskich igłach

Cedr himalajski jest drzewem z rodziny sosnowatych. Naturalnie rośnie na ciepłych i górzystych trenach w okolicach Afganistanu i Nepalu. Charakteryzuje się stożkowatą koroną. Kwitnie cały rok. Jest w stanie osiągnąć wzrost nawet 60 metrów.

Jodła Iowa najlepiej rośnie w mocno nasłonecznionych miejscach. Nie jest łatwa w hodowli, ale wygląda bardzo efektownie. Preferuje kwaśne gleby.

Świerk kujący jest bardzo popularny drzewem. Sadzonki tego drzewa można kupić w średnich cenach po 100,00 zł. Osiąga wysokość do 12 metrów, sporadyczne do 15.

Jałowiec łuskowaty, jego korona od wczesnej wiosny do jesieni mieni się kolorami niebieskiego jednak zimą barwa ta nabiera odcieni fioletu. Drzewo wygląda bardzo oryginalnie na tle innych iglaków.

Cyprysik Lawsona nie jest może jeszcze zbyt popularny w naszych ogrodach, ale na pewno warto zwrócić na niego uwagę. W stanie naturalnym rośnie w USA. W Polsce osiąga wysokość do 25-30 metrów. Na gałęziach drzew rosną ciemnobrązowe podłużne szyszki.

Sosna drobnokwiatowa aby pięknie rosnąć musi być posadzona w miejscu bardzo słonecznym. Nie lubi zbyt wilgotnych gleb. Sadzonki tego drzewa możemy kupić w sklepach ogrodniczych od 30 złotych.

Jodła szlachetna posiada bardzo ciekawe szyszki, które sterczą pionowo na rozłożystych gałęziach drzewa. Jodła osiąga ogromne rozmiary, nie rośnie jednak szybko.

Szczerze polecamy, aby rozważyli Państwo hodowlę powyższych iglaków. W cudowny sposób ożywią one każdy ogród.

Rate this post