Huśtawka ogrodowa metalowa to bardzo popularny wybór do naszego ogrodu – i w zasadzie jedyna obok drewnianych i plastikowych alternatyw. Wiele osób ceni ten typ za długowieczność i brak konieczności regularnej konserwacji. Trzeba jednak przyznać, że metalowa huśtawka z pewnością nie pasuje do każdego tarasu i nie przypadnie do gustu wszystkim. Jakie są plusy huśtawek z tego materiału? Jakie są minusy? Na co zwrócić uwagę? O tym w artykule.

Plus: metal jest wytrzymały

Metal, w porównaniu do drewna czy materiałów sztucznych, jest bardzo odporny na czynniki atmosferyczne, takie jak wysoka i niska temperatura, wilgoć czy znaczne nasłonecznienie. Kiedy drewnianą huśtawkę trzeba regularnie konserwować, a plastik pod wpływem słońca czy wilgoci kruszeje i traci kolor, z metalem zazwyczaj nie dzieje się nic szczególnego. Nie trzeba go też chować w sezonie zimowym, co oszczędzi nam miejsca w piwnicy czy garażu.

Plus: metal nie wymaga konserwacji

Metalowe huśtawki nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych, o których trzeba pamiętać. Mogą jedynie z czasem rdzewieć i skrzypieć, co nie jest większym problemem. O ile wybierzemy huśtawkę dobrej jakości (która nie ugina się, nie skrzypi i nie rusza podczas bujania), raczej mamy pewność, że będzie to mebel na lata. Nie możemy tego samego powiedzieć o huśtawkach wykonanych z drewna czy plastiku.

Plus: metal jest stosunkowo lekki

Metal jest stosunkowo lekki i łatwy w przenoszeniu. Tutaj z pewnością wygrywa z nim plastik i inne tworzywa sztuczne (np. technorattan), ale znów w porównaniu do modeli drewnianych wypada korzystniej. Nie powinno być większego problemu, aby w dwie osoby przenieść go w inne (np. bardziej zacienione) miejsce ogrodu, co w wielu sytuacjach może być ogromnym plusem.

Minus: metal nie pasuje do każdego ogrodu

To minus, który jest wyłącznie kwestią gustu, musieliśmy jednak o tym wspomnieć: w obecnej modzie drewno świeci swoje triumfy. W magazynach wnętrzarskich widzimy wnętrza, altany, tarasy i ogrody pełne naturalnego drewna, rattanu i bambusa – w tym otoczeniu huśtawka ogrodowa metalowa wypada gorzej. Co oczywiście nie oznacza, że nie może się podobać.

Jaką huśtawkę do ogrodu wybrać?

Huśtawka ogrodowa musi być wygodna – to na pewno! Na szczęście, jeśli zdecydujesz się na huśtawkę ogrodową metalową, w zestawie masz miękkie i atrakcyjne obicie – dzięki niemu nawet długie „bujanie się” w nowym meblu będzie czystą przyjemnością! Dzięki bajecznym wzorom obić nie tylko ozdobisz swój ogród czy taras, ale i możesz bez problemu zdjąć materiał i zmienić kolor czy wzór, kiedy Ci się znudzi. Jak wybrać dobrą huśtawkę? Przede wszystkim, poza wyglądem i wygodą, huśtawka powinna być stabilna, wykonana z dobrej jakości materiałów. Tylko taka nie straci na jakości już po jednym sezonie.

Znajdź wymarzoną huśtawkę!

Mamy nadzieję, że z naszym poradnikiem bez trudu znajdziesz huśtawkę, o jakiej marzysz i taką, która bez problemu przetrwa wiele lat. Huśtawka ogrodowa będzie wspaniałą rozrywką dla wszystkich domowników, a do tego z pewnością sprawi, że Twój ogród będzie się lepiej prezentował. A to też jest ważne!