Doniczki kwadratowe z wkładem nawadniającym to ciekawe i wygodne rozwiązanie dla roślin znajdujących się zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku. Doskonale dopasowują się do różnorodnych stylów aranżacji oraz zapewniają optymalne nawilżenie podłoża – nawet wtedy, gdy zapomni się o podlaniu „zielonego współlokatora” (gleba wolniej paruje i dłużej utrzymuje wilgoć). Sprawdź, gdzie i kiedy warto stosować podobne instalacje.

Kwadratowe donice są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby można je było trzymać nie tylko wewnątrz mieszkania, ale także okresowo wystawiać na taras czy balkon. Podobne osłonki bywają również stałym elementem ogrodu. Aby opisywana instalacja była w stanie wytrzymać zmienne warunki pogodowe, powinna zostać wykonana z materiałów, które jej to umożliwiają. Doniczki muszą być odporne na promieniowanie UV, a także na wilgoć spowodowaną opadami atmosferycznymi. Warto też zadbać o solidność oraz odpowiednie obciążenie konstrukcji na wypadek wietrznej pogody.

Zastosowanie doniczek kwadratowych 

Ze względu na specyficzny kształt proponowane rozwiązanie sprawdzi się przy ograniczonym metrażu mieszkania – można je łatwo dopasować do różnych zakątków i końcowych części parapetu, co mogłoby sprawiać trudności w przypadku okrągłych osłonek. Forma doniczek kwadratowych pozwala zagospodarować przestrzeń, która normalnie by się marnowała, dzięki czemu można cieszyć się większą kolekcją roślin i ich wygodniejszym ustawieniem. Uniwersalna, jednak wciąż efektowna estetyka osłonek sprawia również, że można je wykorzystać w różnorodnych aranżacjach.

Doniczki kwadratowe (dostępne np. w ofercie firmy SklepKwiecisty.pl) są stosunkowo duże, dlatego często się ich używa do sadzenia wysokich i rozłożystych roślin. Cała instalacja jest także dosyć ciężka i dodatkowo wzmocniona (na wypadek umieszczenia na zewnątrz, co jest wyjątkowo popularną praktyką), co pozwala na jej zastosowanie pomimo obecności dzieci i pupili. Najmłodsze pociechy i rozbrykane czworonogi nie będą w stanie przesunąć osłonki z kwiatkiem pomimo usilnych prób. Takie rozwiązanie pomaga również w początkowych etapach uprawy krzewów i drzew, takich jak tuja czy wiśnia ozdobna.

Doniczki kwadratowe z wkładem nawadniającym 

Wkład nawadniający daje możliwość długotrwałego nawilżenia podłoża. Doniczki kwadratowe z takim dodatkiem zapewniają optymalne warunki dla najbardziej wymagającego kwiatka, dzięki czemu szybko i zdrowo rośnie. Szczególnym udogodnieniem jest to, że takie rozwiązanie dba o wilgotność ziemi nawet podczas nieobecności opiekuna roślinki.

Rate this post