Zakup drzewek iglastych należy rozważnie zaplanować. Nie może to być nieprzemyślana decyzja, bo taka może łączyć się z zakupem słabej jakości roślin. Zastanówmy się, gdzie i kiedy najlepiej dokonać trafnego zakupu drzewek iglastych.

Gdzie i kiedy można kupić drzewka iglaste?

Mamy dla Państwa kilka pomysłów, gdzie mogą Państwo kupić dobrej jakości iglaki, ważne jest jednak tez aby wybrać odpowiednią porę na takie zakupy. Przykładowo jeśli chcemy zakupić iglaki w supermarkecie najlepiej wybrać się tam pod koniec tygodnia. W weekend wiele większych marketów ma świeże dostawy roślin i wtedy możemy mieć pewność, że nasze drzewka są nowe. Drzewka, które stoją w supermarkecie nie mają tam odpowiednich warunków, szybko marnieją. Nie dostosowana temperatura, nie dostateczne podlewanie, częsty transport, sąsiedztwo środków chemicznych – wszystko to składa się na prosty wniosek, że tego typu sklepy nie są najlepszym miejscem na zakup iglaków. Jest to jednak rozwiązanie zdecydowanie najwygodniejsze, bo zakupu roślin możemy dokonać przy okazji większych zakupów spożywczych.

Szkółki leśne – kiedy wybrać się na zakupy iglaków?

Wiele szkółek leśnych oczywiście działa cały rok, jednak aby zakupić drzewka iglaste pojedzmy tam jesienią. Szczególnie polecamy te miejsca, bo ceny drzewek są stosunkowo niższe i na miejscu możemy poradzić się ekspertów jakie gatunki drzew możemy wybrać. Mamy tez pewność, że rośliny mają tam odpowiednie warunki i są wysokiej jakości.

Sprzedaż internetowa

Dziś w Internecie możemy kupić wszystko? Czemu więc nie mielibyśmy kupić tam drzewek iglastych? Wystarczy przejrzeć kilka stron www aby szybko porównać oferty i zdecydować gdzie i kiedy jest najtaniej. Warto jednak sprawdzać certyfikaty, które posiada dany dystrybutor.

Na koniec chcielibyśmy polecić Państwu jeszcze jedną opcję – święta kwiatów, roślin i nasion. Czasami w naszych miastach odbywają podobne święta, możemy na nich kupić rośliny bezpośrednio od hodowcy.

[avg] ([per]) [total] vote[s]