Mamy nadzieje, że dzisiejszy artykuł przyniesie Państwu kilka dobrych rad na temat tego gdzie i jak najkorzystniej i najbardziej efektywnie można sadzić w ogródku rośliny zielone. Zastosowanie się do kilku sprawdzonych wskazówek pozwoli nam uniknąć efektu zarośniętej dżungli lub suchego, pustego stepu w naszym ogródku.

Przestawiamy kilka dobrych i sprawdzonych rad na temat umiejscowienia roślin.

Ścieżki

Aby ścieżki w naszym ogrodzie wyglądały schludnie i przejrzyście nie sadźmy wokół nich roślin, które rozrastają się szybko i bujnie. Lepiej przy ścieżce będzie posądzić niski żywopłot niż chociażby paproć. Łatwiej tez sadzić rośliny przy ścieżkach prostych, bez dużej ilości zakrętów.

Przy murkach i plotach

Jeśli chcemy odgrodzić się od ulicy lub spojrzenia wścibskich sąsiadów zdecydujmy się na hodowlę żywopłotu jednak liczmy się z tym, że będzie on wymagał podcinania i pielęgnacji. Jeśli zależy nam wyłącznie na ozdobie niskie, kwitnące, kolorowe kwiaty.

Estetycznie, znaczy z pomysłem

Kolorystycznie powinniśmy sadzić z pierwszym rzędzie kwiaty o barwach jasnych i ciepłych, dalej w drugim, trzecim rzędzie sadźmy rośliny o odcieniach chłodnych, np. granaty, szarości, fiolety. Poza tym zawsze rośliny niższe powinny znajdować się przed kwiatami wyższymi , aby lepiej je uwydatnić. Ne siejmy też fauny zbyt blisko siebie aby z czasem nie zarosła ona niedbale naszego otoczenia.