Jeśli mamy do dyspozycji i zagospodarowania duże przestrzenie zieleni, strzałem w dziesiątkę będzie założenie hodowli drzew iglastych, które osiągają duże rozmiary. Polecamy, jakie gatunki wybrać, aby nasze ogrody i działki zdobiły najpiękniejsze drzewa.

Duży ogród – duże iglaki

Starajmy się na sadzenie wybierać miejsca, których nie ograniczają budowle, instalacje elektryczne oraz inne drzewa. Duży iglak musi mieć dużo wolnego miejsca, aby mógł prezentować swój urok w całej okazałości. Pamiętajmy też, aby duże iglaki sadzić od siebie z odstępem 20 metrów. Dzięki temu unikniemy efektu zarastania powierzchni ogrodu.

Jakie drzewa iglaste wybrać?

Sosna nadmorska Jest okazałym drzewem, który w stanie naturalnym wysteruje na Pomorzach. Osiąga wzrost do 15-20 metrów, a jej sadzonki można zakupić w granicach 10-50 złotych.

Jodła kalifornijska rośnie do 25 metrów. Potrzebuje gleby bardzo wilgotnej i kwaśnej. Nie przeszkadzają jej miejskie zanieczyszczenia. Lubi dużo słońca, gdy posadzimy ją w miejscu bardzo nasłonecznionym będzie szybciej rosła.

Tuja zachodnia i tuja olbrzymia to drzewa z rodziny cyprysowatych. Ich drewno charakteryzuje się przyjemnym, aromatycznym zapachem. Pień Tui olbrzymiej może urosnąć nawet na 60 metrów.

Sekwoja olbrzymia to chyba jedno z najpopularniejszych, dużych drzew. Znana jest ze swej długowieczności. Znane są okazy, które rosną już ponad 1000 lat. Pień dorosłego drzewa ma średnicę 8 metrów.

Cedr atlantycki rośnie na wysokość 30 metrów. Cedr rośnie bardzo szybo i aby nie doszło do zniekształceń jego korony potrzebuje dużo miejsca.

Zachęcamy do sadzenia dużych iglaków, są to bardzo efektowne drzewa, a przy tym nie są trudne w utrzymaniu.

Rate this post