Zima nie musi oznaczać już pustych balkonów, bez roślinności, bez drzewek w doniczkach. Jeśli rozważymy hodowlę małych iglaków odpornych na działanie mrozu wówczas możemy przez okrągły rok zdobić nimi tarasy i balkony.

O czym należy pamiętać…

Zakładając uprawę drzewek i krzewów iglastych na balkonie musimy pamiętać, że to co najbardziej nas ogranicza to powierzchnia, dlatego postaramy się dziś Państwu zaoferować kilka gatunków krzewów iglastych, które nie osiągają wysokiego wzrostu oraz które w prosty sposób możemy przycinać. Nie możemy dopuścić do tego, że nasza mała hodowla zacznie uprzykrzać życie sąsiadom.

Iglaki odporne na działanie mrozu

Zarówno w ogrodzie jak i na tarasie możemy cały rok cieszyć się zielonymi iglakami. Niskie temperatury nie oddziaływają się na takie drzewka jak:

Sosna górska – występuje ona wielu odmianach, ma krótkie ciemnozielone igły. Jej niebywałą zaleta jest powolny wzrost. Pięknie będzie zdobić nasze otoczenie przez cały rok. Nie lubi zbyt wilgotnego podłoża.

Świerk pospolity – m.in. little gem, to niskie drzewko (do 50 centymetrów) bez większych wymagań uprawnych. Ma gęste i ciemne igliwie.

Szczególnie polecamy też kilka odmian jałowców min. jałowiec płożący i jałowiec pospolity, one również spełnią swe zadanie jako ozdoba balkonu.

Aby poprawić odporność naszych drzewek iglastych możemy zakupić w sklepie ogrodniczym specjalne odzywki lub np. odłożyć doniczki materiałem aby nie przepuszczały tak zimna.