Wybór zadaszenia do ogrodu dokonywany jest zazwyczaj ze względu na stworzenie komfortowej strefy wypoczynku, która podczas letnich dni będzie ochraniać przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz przed opadami. W zależności od potrzeb oraz osobistych preferencji możemy wybrać pergole, altany, markizy, żagle, parasole lub tarasole.

Zadaszenie w ogrodzie

Dłuższe przebywanie podczas działania silnych promieni słonecznych możne skończyć się problemami zdrowotnymi. W zależności od rodzaju zadaszenia montuje się je na stałe lub czasowo, dzięki czemu na zimę można je chować. Zazwyczaj zadaszenia pełnią strefę relaksu, która pozwala spędzać czas na świeżym powietrzu w ciepłe dni zarówno podczas dużego nasłonecznienia jak i przelotnych opadów. Dobre zadaszenie sprawi, że czytanie książki, leżenie na leżaku czy przebywanie z przyjaciółmi w ogrodzie nie będzie uzależnione od warunków pogodowych.

Funkcjonalne i stylowe pergole

Pergole aluminiowe są nowoczesnym i eleganckim sposobem zadaszenia. Stosuje się je nad tarasami, jak również nad stołami lub innymi miejscami w ogrodzie, z którego chcemy stworzyć ochronę przed słońcem i opadami. Profile umożliwiają także zabudowę bocznych ścian, które można automatycznie zwijać, zsuwać i składać w zależności od swoich preferencji. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie dopasować zadaszenie do warunków atmosferycznych. Możliwe jest także zamontowanie oświetlenia, dzięki czemu pergola ogrodowa stanie się miejscem jeszcze bardziej klimatycznym i użytecznym. Konstrukcje pergoli są lekkie i stabilne, a także łatwe w utrzymaniu pielęgnacji.

Przenośne pawilony i parasole

Pawilony ogrodowe są jak składana wersja ogrodowej altanki. Ich konstrukcje mogą być wykonane z aluminium lub drewna. Natomiast materiał użyty do zadaszenia to najczęściej wysokogatunkowy impregnowany poliester, który charakteryzuje się trwałością i nieprzemakalnością. Producenci oferują także pawilony z dachami wykonanymi z poliwęglanu. Dodatkowo mogą być dołączone moskitiery i zasłony. Pawilony w porównaniu do altanek są bardzo funkcjonalne, ponieważ można je rozkładać i składać w każdym miejscu i według własnych upodobań. Z materiałów tekstylnych są także wykonane parasole ogrodowe, które dają niewielkie zadaszenie danego miejsca. Ekspert ze sklepu New Garden Style w Krakowie dodaje:

Podstawa wykonana jest z aluminium lub wysokogatunkowego drewna, natomiast czasze uszyte są z tkaniny akrylowej, poliestru lub olefiny.

[avg] ([per]) [total] vote[s]