Przed Tobą aranżacja tarasu, ogrodu lub balkonu? Wybór mebli to jedna z kluczowych decyzji w tym procesie. Sprawdź, dlaczego meble aluminiowe są ta chętnie wybierane przez klientów i dlaczego warto postawić właśnie na nie, urządzając własną strefę relaksu.

Co sprawia, że meble aluminiowe cieszą się popularnością?

Meble aluminiowe są jednymi z najchętniej wybieranych zestawów do ogrodu, na tarasy oraz na balkony w domach, mieszkaniach, hotelach, pensjonatach oraz w kawiarnianych ogródkach. Czym się wyróżniają?

Zacznijmy od tego, że są odporne na warunki atmosferyczne – na promieniowanie UV, wahania temperatur, wiatr, deszcz, a nawet mróz. To sprawia, że mogą być użytkowane przez kilka, a nawet kilkanaście sezonów. Warstwa aluminium pokryta jest antykorozyjną powłoką, która sprawia, że meble nie rdzewieją, nawet jeśli narażone są na kontakt z wodą, np. podczas opadów deszczu. To znacząca przewaga nad meblami rattanowymi czy drewnianymi, które nie są tak wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

Są również niezwykle lekkie, co ułatwia ich przenoszenie czy składowanie w sezonie zimowym. Wyróżniają się również świetnym designem, zgodnym z najnowszymi trendami projektowania i wzornictwa outdoorowego. Ich dodatkowym atutem jest łatwa i bezproblemowa konserwacja. Do mebli aluminiowych nie trzeba używać żadnych specjalistycznych środków czyszczących – wystarczy po prostu wilgotna ściereczka, ewentualnie odrobina zwykłego detergentu, jak np. płyn do mycia naczyń.

Meble aluminiowe idealne do ogrodu, na taras oraz na balkon

Dzięki szerokiej ofercie mebli aluminiowych każdy, nawet posiadacz najmniejszej przestrzeni pod chmurką, znajdzie coś dla siebie. W ofercie dostępne są zestawy ogrodowe aluminiowe, takie jak sofy modułowe, fotele i stoliki, krzesła i stoły obiadowe, leżaki, jak również kompaktowe zestawy na balkon, jak składane stoliki i krzesła. To funkcjonalne meble, które łatwo dopasować do własnych potrzeb i przestrzeni, jaką dysponujemy i stworzyć z nich efektowną aranżację. Minimalistyczne, nowoczesne lub nawiązujące do klasyki – wielbiciel każdego stylu wśród mebli aluminiowych znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu.

Dodajmy do tego miękkie i wygodne poduchy i ciekawe tekstylia ogrodowe i własny zakątek relaksu i odpoczynku gotowy!