Dzieci uwielbiają ruch na świeżym powietrzu i bardzo im on służy. Dlatego w ciepłe dni powinny spędzać czas poza domem na tyle, na ile to możliwe! Pociechy z pewnością chętnie oderwą się od ekranów komputerów i smartfonów, jeśli zapewnisz im ekscytującą rozrywkę na zewnątrz. Mnóstwo emocji i frajdy dostarcza trampolina ogrodowa. Przekonaj się, dlaczego warto ją mieć!

Zalety trampolin ogrodowych

Trampoliny ogrodowe przypominają cyrkowe trapezy – elastyczne membrany rozpostarte na stelażu pozwalają na wykonywanie bardzo wysokich skoków. Dzieci uwielbiają skakać. Jeżeli Twoje pociechy zamęczają najbardziej sprężysty materac w domu, spraw im trampolinę ogrodową. Dlaczego to dobry pomysł? Zapytaliśmy o to specjalistę z Hurtowni Zabawek Jokomisiada.

Trampoliny dostarczają mnóstwa wrażeń. Pozwalają dłuższą chwilę unosić się w powietrzu – o tym chyba każdy z nas marzył jako dziecko! Kolejną zaletą trampoliny jest to, że korzystanie z niej, choć jest formą zabawy, wymaga nieco wysiłku. Może być więc formą zapewnienia dziecku odpowiedniej dawki ruchu. Trampoliny ogrodowe doceniają szczególnie ci rodzice, którzy mają za mało miejsca, aby stworzyć maluchowi plac zabaw, a mimo to nie chcą rezygnować z możliwości rozrywki na świeżym powietrzu.

Dynamiczne skakanie na znaczne wysokości jest ryzykowną zabawą. Dlatego trampoliny ogrodowe są wyposażone w wysoką siatkę ochronną, która zabezpiecza przed wypadnięciem poza membranę. Odpowiedni ciężar stelaża zapewnia stabilność nawet podczas bardzo żywiołowej zabawy. Niemniej podczas skoków, zwłaszcza jeżeli skacze więcej niż jedna osoba, mogą przytrafić się drobne kontuzje, dlatego nad maluchami korzystającymi z trampoliny powinien czuwać dorosły.

Jaką trampolinę ogrodową wybrać?

Wybierając trampolinę ogrodową, musimy wziąć pod uwagę wiek dziecka oraz powierzchnię, jaką chcemy przeznaczyć na rozłożenie zabawki. Sprawa nieco się komplikuje, gdy mamy dzieci w różnym wieku. Maluch na dużej trampolinie będzie zagubiony, starsze dziecko zaś nie zmieści się na niedużym modelu.

Ciekawym rozwiązaniem jest trampolina ogrodowa SkyFlier 2in1. Jej średnica wynosi blisko 2,5 metra. Dzięki dwóm siatkom – zewnętrznej i wewnętrznej – z zestawu można zbudować trampolinę, której wewnętrzna wydzielona część przeznaczona będzie dla maluchów. Usuwając siatkę wewnętrzną, otrzymujemy pełnowymiarową trampolinę dla starszaków.

Oprócz rozmiaru bardzo ważna jest jakość użytych materiałów. Od niej będzie zależała stabilność i trwałość konstrukcji, a więc także bezpieczeństwo bawiących się dzieci. Wszystkie elementy powinny być odporne na działanie promieni UV, wysokiej temperatury i wody. Trzeba pamiętać, że trampolina ogrodowa będzie wystawiona na działanie czynników atmosferycznych.

[avg] ([per]) [total] vote[s]