Latem przyjemnie spędza się wieczory na świeżym powietrzu. Właściciele domów z tarasami mają to szczęście, że mogą je ciekawie zagospodarować, aby cieszyć się relaksem na zewnątrz. Jednym z ważniejszych elementów tarasu jest oświetlenie. Jakie lampy wybrać? Postawić na duże oświetlenie czy dyskretne? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli nieruchomości. O tym, czy na tarasie sprawdzą się lampy stojące, przeczytasz w poniższym artykule.

Oświetlenie tarasu – jaką barwę światła wybrać?

Aby stworzyć odpowiedni klimat do spędzania letnich wieczorów na tarasie, należy wybrać barwę światła. Większość osób decyduje się na ciepłe odcienie, które sprawiają, że atmosfera staje się miła i przytulna. Przy takim oświetleniu zdecydowanie lepiej jest się także zrelaksować. Nic więc dziwnego, że właściciele domów wybierają żarówki ze wskaźnikiem temperatury znajdującym się pomiędzy 2200 a 3200 Kelwinów.

Najlepszą wartością jest jednak 2700 Kelwinów. Żarówki tego typu mają żółtą barwę i idealnie nadają się do pomieszczeń, gdzie mieszkańcy najchętniej wypoczywają. Ciepły odcień światła pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Żarówki emitujące ciepłe światło można z powodzeniem montować w lampach stojących z kloszami lub bez. Takie oświetlenie tarasu będzie idealnie sprawdzało się w letnie, upalne wieczory.

Osobom, którym zależy na nowoczesnym wyglądzie tarasu, poleca się natomiast żarówki o chłodnym odcieniu światła. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak montaż jednych i drugich. Dzięki temu będzie można dobrać oświetlenie do danej sytuacji.

Lampy stojące na taras – dlaczego warto je wybrać?

Na tarasie idealnie sprawdzają się lampy stojące o ciepłych odcieniach światła proponowane przez producenta Lampy Radex. Niewielkie latarenki sprawdzają się zarówno w tym miejscu, jak i w całym ogrodzie. Dzięki nim można uzyskać przytulny klimat odpowiedni dla relaksu i wyciszenia. Lampy stojące można umieścić:

  • wokół tarasu,
  • w poszczególnych strefach ogrodu,
  • obok roślinności, którą będą oświetlać,
  • przy elewacji budynku.

Lampy stojące na taras dostępne są w wielu modelach. Różnią się nie tylko sposobem i intensywnością emitowania światła, ale także wysokością, kształtem czy kolorem. Każdy klient może zatem dopasować oświetlenie idealnie do swoich potrzeb i gustu. Dyskretne latarenki zapewne dużo lepiej sprawdzą się na tarasie niż żarówki montowane w suficie. Ich delikatne światło nie tylko rozjaśni wieczór, ale wprowadzi także przytulną i miłą atmosferę. Warto zatem wybrać lampy stojące na taras.

Rate this post