Każdy posiadacz trawnika wie, jak szybko odrasta trawa – w cieplejszych miesiącach koszenie trzeba wpisywać na listę rzeczy do zrobienia wyjątkowo często. Bywa to uciążliwe szczególnie dla tych, którzy muszą kosić trawę na dużych terenach. W takich sytuacjach ogromną pomocą są kosiarki samojezdne. Przedstawiamy ich charakterystykę.

Czym są kosiarki samojezdne?

Kosiarki samojezdne, zwane też potocznie traktorkami, dla wielu osób stanowią połączenie przydatnego sprzętu z całkiem dobrą zabawą, w którą (dzięki nim) zmienia się koszenie trawy. Mają one bowiem wiele zalet i wybierane są zwykle dlatego, że z ich pomocą można szybko i bardzo dokładnie wykosić nawet duże obszary. Ponadto, sprawdzają się tam, gdzie koszenie w tradycyjny sposób trwałoby bardzo długo.

Przyjęło się, że kosiarki samojezdne służą przede wszystkim do koszenia trawników o powierzchni powyżej 1000 m2, na których praca ze zwykłą kosiarką byłaby zbyt czasochłonna.

Zalety kosiarek samojezdnych

Używanie kosiarki samojezdnej pozwala na ustalenie wysokości cięcia. To sprawia, że po koszeniu cały teren wygląda jednolicie, a trawa jest wykończona ładnie i schludnie. Poza tym, wiele osób twierdzi, że sama jazda kosiarką przynosi im dużo zabawy – wyjaśnia ekspert reprezentujący firmę JACKONET.

Dużą zaletą kosiarek samojezdnych jest także sposób ich pracy, który jest prosty i wygodny dla osoby koszącej. Tego typu maszyny zostały zaprojektowane tak, by ułatwiały koszenie trawnika i nie zostawiały po sobie śladów na trawie.

Warto też wspomnieć, że koszenie trawy przy pomocy kosiarki samojezdnej przynosi także ogromną oszczędność czasu – praca z nią idzie szybko i bezproblemowo, dzięki czemu w krótkim czasie można wykosić nawet spory obszar.

Dlaczego warto kupić kosiarkę samojezdną?

Kosiarki samojezdne są nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale też bardzo komfortowe w użytkowaniu. Koszenie trawy z ich pomocą przestaje być smutnym obowiązkiem. Zamiast tego zamienia się w dobrą zabawę oraz sposób na relaks.

Pamiętajcie jednak, że decydując się na taki sprzęt, musicie zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami. To, jaką kosiarkę samojezdną powinniście kupić zależy bowiem od kilku czynników, w tym przede wszystkim od wielkości terenu, który ma być nią koszony. Warto zwrócić też uwagę na możliwość uzupełniania maszyny o dodatkowe akcesoria.