Jak skutecznie zarazić dziecko pasją do prac w ogrodzie? Aby zachęcić je do tego typu aktywności, warto wyposażyć je w rękawice ogrodowe dla dzieci oraz zestaw ogrodniczy dla dzieci. Czym charakteryzują się akcesoria tego typu?

Dziecko w ogrodzie — w co je wyposażyć?

Dlaczego warto angażować dziecko w prace w ogrodzie? Przede wszystkim, to doskonały sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu i zacieśnianie więzi. Dziecko w ogrodzie uczy się systematyczności i cierpliwości. Ma ono okazję obserwować cykl życia rodziny: od wysiewu nasion, przez regularny wzrost, aż po obumieranie. Dzieci w ogrodzie uczą się także, jak mierzyć się z trudnościami i rozwiązywać problemy, na jakie natrafiają na swojej drodze. Niezwykle cennym doświadczeniem dla każdego malucha jest również obserwowanie upływającego czasu i zmiany pór roku. Praca z roślinami uczy także troski o przyrodę oraz odpowiedzialności. Przebywanie w ogrodzie to znakomita alternatywa dla gry na komputerze czy oglądania telewizji. W ten sposób dziecko dostarcza sobie codziennej dawki ruchu. Spędzając czas na świeżym powietrzu, maluch wchłania również niezbędną dla jego prawidłowego rozwoju witaminę D. Jak dobrze zorganizować prace w ogrodzie wraz z pociechą? Warto pozwolić jej zdecydować, które z roślin chce uprawiać. Dodatkowo, wyposażyć należy ją w niezbędne narzędzia i akcesoria. Więcej na ich temat — poniżej.

Rękawice ogrodowe dla dzieci

Jak skutecznie ochronić dziecięce dłonie przed pobrudzeniem lub skaleczeniem dłoni podczas prac w ogrodzie? Z pomocą przychodzą rękawice ogrodowe dziecięce. Idealne rękawiczki ogrodowe dziecięce nie powinny być ani za ciasne, ani zbyt luźne. Zamiast tego, muszą dobrze przylegać do dziecięcych rączek, gwarantując pewny chwyt. Dostępne na sklepowych półkach rękawiczki ogrodnicze dziecięce różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania. Do czynienia możemy mieć z modelami z bawełny, lateksu, winylu czy skóry. Najważniejsze, aby takie rękawice były wytrzymałe, odporne na działanie wilgoci i dobrze przepuszczające powietrze. Modele dedykowane dzieciom najczęściej są utrzymane w żywej kolorystyce i mogą być pokryte różnego rodzaju wzorami.

Zestaw ogrodniczy dla dzieci

Żaden mały ogrodnik nie obędzie się bez zestawu ogrodniczego dla dziecka. Czym kierować się przy jego wyborze? Najlepiej, aby w skład takiego kompletu wchodziły prawdziwe narzędzia służące do pielenia, podlewania czy grabienia. Dzięki temu dziecko będzie miało poczucie, że ma realny wpływ na wygląd przydomowego ogródka. Zestaw ogrodniczy powinien być trwały, wytrzymały i wykonany z wysokiej jakości materiałów, takich jak na przykład metal oraz drewno. Wchodzące w jego skład narzędzia muszą być w pełni bezpieczne w użytkowaniu i nie posiadać ostrych krawędzi czy zakończeń. Niezwykle istotne jest również to, aby zestawy narzędzi były dopasowane do wielkości dziecięcych rączek. Jakiego rodzaju narzędzia ogrodowe mogą się znaleźć w takim komplecie? Najczęściej jest to łopatka, szpadelek, widełki, grabie oraz konewka. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są zestawy narzędzi na regulowanym, zapinanym pasie, na przykład poliestrowym, wyposażone w dużą ilość praktycznych przegródek i kieszonek, do których schować można wszystkie niezbędne akcesoria. Do czynienia możemy mieć również z kompletami narzędzi w skrzynce, pudełku lub pokrowcu, które ułatwiają ich przechowywanie, chronią przed uszkodzeniami i pozwalają zachować należyty porządek.

Rate this post