Własne kino domowe to skryte marzenie niejednego miłośnika kinematografii. Jakie urządzenie kupić, by osiągnąć zadowalający efekt?  Projektor, który zastosowanie najczęściej znajduje w salach konferencyjnych i placówkach edukacyjnych – w domu może służyć celom prywatnym. Jeśli dobrze rozplanujesz przestrzeń i znajdziesz miejsce dla ekranu projekcyjnego, za pomocą projektora stworzysz kino domowe z prawdziwego zdarzenia.

Jaki projektor w ramach kina domowego wybrać? Full HD czy 4K?

Zastanawiasz się, na jaki typ projektora postawić? Musisz przyjrzeć się różnicom między projektorem Full HD, a projektorem 4K. Ten drugi zapewnia obraz 4000 pikseli w poziomie, co stanowi ostrość mniej więcej cztery raz większą, niż w przypadku projektorów Full HD. Różnica nie w każdej sytuacji jest jednak odczuwalna. Jeśli planujesz uzyskać naprawdę duży obraz, od którego usiądziesz w znacznej odległości – rodzaj sprzętu nie ma większego znaczenia. Różnicę zauważysz, kiedy odległość między Tobą, a ekranem będzie niewielka.

Najlepiej byś tuż przed zakupem zapoznał się z parametrami proponowanych na rynku urządzeń. Praktycznie wszystkie modele projektorów znajdziesz w sklepach z elektroniką. Na przykład w sklepie PRO PC Net, którego właściciel doskonale zdaje sobie sprawę z rosnącej popularności urządzeń tego rodzaju.

Z uwagi na dużą popularność projektorów wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów Proponujemy im urządzenia zarówno do domu, biura, jak i do szkoły. Nasz asortyment składa się z projektorów LED, projektorów Full HD oraz 4K.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru projektora do domu?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zamówisz konkretny model projektora, dobrze przemyśl kilka kwestii. Przede wszystkim odpowiednio wcześniej określ miejsce, w którym będzie on używany. Samo urządzenie to jeszcze nie wszystko. Musisz dysponować przestrzenią do tego, by stworzyć dla niego odpowiedni ekran projekcyjny. Jeśli zależy Ci na sprzęcie mobilnym, który można przenosić – zwróć też uwagę na jego wymiary i wagę. Jeśli będą zbyt duże, przenoszenie urządzenia stanie się problemem.

Za pomocą odpowiednio dobranego projektora stworzysz kino domowe zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Nowoczesny projektor umożliwi Ci oglądanie wybranych filmów, bajek, a nawet meczy piłkarskich w zaciszu własnego ogródka. Kiedy tylko będziesz chciał, posłuży Ci również w czterech ścianach, o ile zdecydujesz się na jego mobilną wersję. Nie martw się – innowacyjne sprzęty proponowane dziś na rynku w niczym nie przypominają rzutników z lat 80-tych!

Rate this post