System nadzoru wideo jest jednym z kilku rozwiązań, którego możesz użyć do zabezpieczenia swojej posiadłości. Jak wszystko – ma on swoje wady, ale także szereg zalet. Zaliczyć do nich można wysokie zaawansowanie w przypadku informowania o zagrożeniach. Wadą mogą okazać się wysokie wydatki, które trzeba zrealizować na zakup, montaż i ewentualne naprawy oraz konserwacje sprzętu. Warto jednak skorzystać z możliwości, jakie dają nam najnowsze technologie i podnieść bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. W omówieniu systemów monitoringu pomogą nam fachowcy ze sklepu Montersi.pl

Monitoring CCTV

W skład monitoringu CCTV (telewizji przemysłowej) – https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa wchodzi szereg urządzeń takich jak kamery, rejestratory dźwięku, detektory ruchu, routery, zasilacze, dyski twarde, ochraniacze na obiektywy i kable oraz system okablowania.

Obecnie w sprzedaży znajdziemy różne systemy – są one zróżnicowane pod względem jakości obrazu.

Znajdziemy wśród nich:

  1. System analogowy – używany najczęściej ze względu na niską cenę. Występuje w różnych modelach – droższe spośród nich mają wbudowany rejestrator IR, który pozwala uzyskać lepszą jakość obrazu i widoczność w nocy bez dodatkowego doświetlania. Takie systemy najlepiej sprawdzają się na małych powierzchniach.
  1. System cyfrowy Mpix IP lub HD SDI – dzięki niemu uzyskasz obraz bardzo dobrej jakości oraz wysokiej rozdzielczości. W tym przypadku potrzebne jest jednak dodatkowe oświetlenie w nocy. Sprawdzi się idealnie na dużych, rozległych posiadłościach.

Monitoring bezprzewodowy i przewodowy – plusy i minusy 

Na początku warto wspomnieć, że można zdecydować się na przewodowy lub bezprzewodowy monitoring w trakcie montażu.

 

Monitoring bezprzewodowy wykorzystuje technologię Wi-Fi, dlatego nie potrzebne jest do niego okablowanie – wystarczy jedynie przewód do zasilania. Tu pojawia się jego pierwsza zaleta – tani montaż, który jest niezwykle sprawny i nie zajmuje dużo czasu bez względu na to, w jakim miejscu monitoring jest instalowany. Drugą zaletą jest mobilność kamer – bez większych problemów można zmieniać ich położenie w każdej chwili. Kolejna zaleta jest również bardzo istotna – do instalacji kamer bezprzewodowych nie są wymagane nawiercenia. Nie musimy doprowadzać żadnych kabli i dzięki temu unikniemy niepotrzebnych dziur w elewacji. Monitoring IP dostępny jest pod adresem: https://www.montersi.pl/monitoring-ip

Oczywiście – zalety monitoringu bezprzewodowego są wadami przewodowego. Niestety, system bezprzewodowy ma też swoje wady – do jednego routera możemy podłączyć jedynie około sześć kamer. Jeśli chcielibyśmy podłączyć więcej urządzeń – niezbędne okaże się dokupienie wzmacniacza sygnału lub dodatkowego routera. Kolejna niedogodność to zasięg działania – jest to jedynie obszar około 100 metrów, a czasem zdarza się także, że sygnał jest przerwany z powodu przeszkód (w postaci ścian czy budynków) stojących na drodze między routerem a kamerą. Wtedy niezbędne będzie użycie dodatkowych kamer lub routerów. Taki problem nie pojawia się za to w przypadku systemów przewodowych.

Dodatkowe zabezpieczenia monitoringu

Kiedy instalujemy kamery na zewnątrz warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenia. Przydadzą się powłoki z włókna węglowego, które ochronią przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Należy także zadbać o ochronę całego okablowania i zabezpieczyć je tak, by nie dało się go zniszczyć, przeciąć czy odłączyć. Zwróćmy też uwagę na to, by warunki atmosferyczne nie wpłynęły niekorzystnie na działanie naszego sprzętu. Warto przystosować oprzyrządowanie do każdej pogody i temperatury, a zwłaszcza do bardzo wysokich temperatur.

 

Odpowiedni monitoring i system alarmowy znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl

Rate this post