Wiele usterek, które spotykają naszą pralkę, możemy w łatwy sposób naprawić. Nie ma powodu, żeby od razu wymieniać ją na nową, czy też wzywać serwis. Zobacz jak naprawić swoją pralkę. Sprawdź usterki, z którymi poradzi sobie każdy. Jak naprawić swoją pralkę, czyli poznaj usterki, z którymi poradzi sobie każdy.

Wylewanie wody przez pralkę

Jedną z poważniejszych usterek, z którą zazwyczaj możemy poradzić sobie sami, jest wylewanie wody przez pralkę. Jeżeli po włączeniu pralki widzisz, że z niej cieknie, spowodowane jest to, zapchanym filtrem bądź pękniętą gumą wokół drzwiczek. Pierwsze co sprawdzamy to guma, nawet najmniejsza dziurka może powodować wylewanie wody przez pralkę, dlatego dokładnie przyjrzyj się gumie i wszystkim uszczelkom. Jeżeli okazało się, że właśnie to jest powodem wylewania, konieczna będzie wymiana gumy na nową. Następną rzeczą, jaką sprawdzamy, jest filtr. W pralkach ładowanych od frontu zazwyczaj znajduje się na dole po prawej stronie. Otwieramy go i sprawdzamy. Większe zabrudzenia lub skarpetki, mogą zapychać filtr i powodować wylewanie wody. Filtr powinniśmy czyścić regularnie, niekoniecznie muszą znajdować się w nim duże zabrudzenia. Kurz, a nawet pałeczki, które będą się długo w nim zbierać, w końcu spowodują jego zapchanie. Mamy sprawdzony filtr, gumę, uszczelki i co dalej? Kolejne powody wylewania wody, niestety nie są do naprawienia bez pomocy fachowca.

Nadmierny hałas pralki

Pralka, która hałasuje, może być bardzo „meczącą” usterką, więc jeżeli chcesz, aby zaczęła pracować cicho tak jak na początku, jest na to kilka sposobów. Po pierwsze sprawdź, czy jest dobrze wypoziomowana. Pralka, która nie stoi równo to jeden z najczęstszych powodów nadmiernego hałasu. Następnym powodem, przez który pralka hałasuje, mogą być zepsute łożyska, wymiana łożysk na nowe to bardzo czasochłonna praca, w pralkach ładowanych od przodu wymaga zdjęcia całego jej frontu.

Pralka nie pobiera wody

Ostatnią z usterek, z którą powinniście poradzić sobie sami, jest niepobieranie wody przez pralkę. Główną przyczyną, przez którą pralka nie pobiera wody, jest zgięty lub przyciśnięty wąż. Przed przystąpieniem do poważniejszych napraw należy dokładnie sprawdzić, czy właśnie przez przypadek sami nie doprowadziliśmy do przerwania dopływu wody. Jeżeli wąż jest cały i nie wyrwany, kolejną przyczyną mogą być drzwiczki. Kiedy nie domkniemy drzwiczek, pralka nie rozpoczyna pracy. Kiedy twoja pralka pomimo sprawnego węża i zamkniętych drzwiczek nadal nie działa, powodem jest elektrozawór, najprawdopodobniej doszło do jego uszkodzenia, potrzebna jest jego naprawa, z którą niestety nie poradzisz sobie sam.

Jak widzicie, naprawa pralki nie zawsze musi wiązać się z kosztami, niektóre usterki są łatwe w naprawie i większość z nas sobie z nimi poradzi. Jeśli jednak nie możesz poradzić sobie z naprawą pralki, skorzystaj z usług Technikan, serwis zajmuje się naprawą pralek na terenie Wrocławia i wielu innych miast.

[avg] ([per]) [total] vote[s]