Tym, co wyróżnia ofertę telewizji kablowej u danego operatora, są bardzo często dodatki. Klienci, którzy otrzymują coś ponadnormatywnego w gratisie, są skłonni do związania się z usługodawcą kablówki na dłużej. Wśród takich dodatków warto wyróżnić telewizję online, dekoder z nagrywarką, multiroom i VOD.

Telewizja online – oglądanie programów telewizyjnych w dowolnym miejscu

Bardzo interesującym dodatkiem do telewizji kablowej może być usługa telewizji online. Pozwala ona na śledzenie ulubionych kanałów telewizyjnych na komputerze PC, a także na urządzeniu przenośnym takim jak smartfon, tablet lub laptop. Usługodawcy (tacy jak np. INEA) oferują często usługę TV online użytkownikom telewizji kablowej bez konieczności ponoszenia przez nich dodatkowych opłat. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację i zalogować się na swoje konto, by telewizja kablowa mogła być oglądana w dowolnym miejscu.

Dekoder z nagrywarką – odtwarzanie programów w dowolnym czasie

Dekoder z nagrywarką pozwala na zapisywanie ulubionych programów na dysk i odtwarzanie ich w dowolnym momencie. Co niezwykle istotne, można je nie tylko oglądać od początku do końca, ale również zatrzymywać i przewijać. Jest to spory atut dekodera z nagrywarką, ponieważ dzięki niemu można podzielić sobie odtwarzany plik wideo na kilka dni oraz wrócić do wybranego fragmentu w każdej chwili. Aby otrzymać dekoder z nagrywarką za darmo lub za symboliczną opłatą, trzeba zwykle wybrać określony pakiet telewizji kablowej.

Multiroom – telewizja kablowa dostosowana do potrzeb

Multiroom to dodatkowa usługa, dzięki której możliwe jest oglądanie różnych kanałów telewizyjnych w ramach jednej umowy, na kilku odbiornikach telewizyjnych. Ten ciekawy dodatek zwiększa wygodę śledzenia ulubionych programów. Multiroom jest doskonałym rozwiązanie dla tych użytkowników telewizji kablowej, których gospodarstwo domowe składa się z co najmniej kilku osób. W takim przypadku bardzo często dochodzi do kłótni o pilot do telewizora, ponieważ np. na jednym kanale emitowany jest serial, a na drugim mecz piłki nożnej.  Tego typu dodatek jest darmowy przy wyborze odpowiedniego pakietu telewizji kablowej.

VOD – najlepsze filmy na żądanie

Nie zawsze w telewizji emitowane są filmy, które spotykają się z zainteresowaniem widzów. Zdarza się, że danego wieczora ciężko znaleźć interesujące pozycje na dostępnych w pakiecie telewizji kablowej kanałach telewizyjnych. W takim przypadku można jednak skorzystać z ciekawego dodatku, którym jest wideo na żądanie (VOD). Pozwala on na oglądanie kinowych hitów w domowym zaciszu. Część filmów udostępniana jest nieodpłatnie, a za „wypożyczenie” pozostałych na ustalony z góry czas (np. 24 lub 48 godzin) trzeba wnieść niewielką opłatę, która jest zwykle doliczana do miesięcznego rachunku za usługi. Serwis z filmami na żądanie pozwala na zorganizowanie filmowego maratonu ze swoją rodziną lub ze znajomymi, w domowym zaciszu.