Płyta gipsowa to jeden z najbardziej popularnych materiałów budowlanych. Od lat z powodzeniem stosowana jest zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i obiektach komercyjnych. W tym artykule opiszemy najczęstsze zastosowania różnych rodzajów płyt typu karton gips.

Okładzina ścienna

Klasyczne płyty g-k świetnie sprawdzają się jako okładziny ścienne. Dzięki ich wykorzystaniu można łatwo ukryć nierówności, a także poprawić izolację termiczną ścian. Zastosowanie płyt g-k na stelażu metalowym oraz wypełnienie przestrzeni wełną mineralną sprawia też, że pomieszczenia są lepiej wygłuszone np. nie słychać głośnej rozmowy sąsiadów.

Ścianki działowe

Jednym z najczęstszych zastosowań płyt gipsowych jest stawianie ścianek działowych. To rozwiązanie jest bardzo popularne ze względu na łatwość montażu oraz niewielkie koszty. Ścianka z płyt g-k może powstać w zaledwie kilka godzin i w razie potrzeby można ją łatwo zdemontować. Jest to doskonały sposób na podzielenie dużego salonu na dwa mniejsze pokoje.

Sufity podwieszane

Płyta gipsowa świetnie sprawdza się również do budowania sufitów podwieszanych. Wykonywanie takiej konstrukcji jest łatwe i wygodne ze względu na stosunkowo niewielki ciężar płyt i profili stalowych. Dzięki łatwej obróbce płyt można bez problemu zamontować w suficie efektowne oświetlenie oraz ukryć pod nimi elementy instalacji wentylacyjnej.

Specjalne płyty gipsowe do wykończenia kuchni i łazienki

Do wykańczania kuchni i łazienki powinno się stosować specjalne płyty gipsowe, które są odporne na działanie wody i wilgoci. Tego rodzaju płyty g-k montuje się używając specjalnych wkrętów i profili.

Warto też zaznaczyć, że niezależnie od zastosowania płyt gipsowych można je pokryć farbą, tapetą, płytkami lub innego rodzaju okładziną.

Aby dowiedzieć się więcej o różnych zastosowaniach płyt gipsowych, warto wejść na stronę: http://www.siniat.pl/pl-pl/produkty-i-systemy/products.

[avg] ([per]) [total] vote[s]