Rusztowania kominowe to niezwykle przydatne konstrukcje, umożliwiające efektywną pracę na dachach budynków. Są używane przez budowlańców, ale też przez kominiarzy, posiadających przeszkolenie przy pracy na wysokościach.

Z użytkowaniem rusztowań kominowych wiąże się szereg niewątpliwych zalet. Poniżej prezentujemy Państwu najważniejsze z nich.

Dostęp do miejsca pracy

Rusztowania kominowe są stosowane przez pracowników budowlanych, wykonujących roboty dachowe, jak również przez kominiarzy, czyszczących kominy i kanały wentylacyjne. Konstrukcja rusztowania ułatwia poruszanie się po dachu, zapewniając poziomą powierzchnię, po której da się swobodnie stąpać. Jest to kluczowe zwłaszcza w przypadku dachów o dużym kącie nachylenia. Standardowe rusztowania kominowe sprawdzają się świetnie przy dachach o spadku między 30˚ a 60˚, choć są i takie, mocowane na powierzchniach jeszcze bardziej stromych – zauważa specjalista wrocławskiej firmy Euro Rusztowania, świadczącej usługi montażu i dzierżawy różnego typu rusztowań.

Bezpieczeństwo

Konstrukcje rusztowań kominowych gwarantują taki poziom bezpieczeństwa, jakiego oczekuje się, prowadząc prace na wysokości. Rusztowanie jest zatem stabilne i odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Asekurację dla osób, przebywających na rusztowaniu, stanowią barierki w formie balustrad. Niezbędnym elementem rusztowania kominowego są również pomosty robocze z drabinami, które umożliwiają zejście po dachu oraz sięgnięcie szczytu komina. Dzięki zawieszaniu podestów co 20-25 cm, da się wykonywać swobodne prace do wysokości nawet 4 m.

Mobilność

Montaż i demontaż rusztowania kominowego przeważnie jest szybki i nieskomplikowany. Dodatkową zaletą tego typu konstrukcji jest to, że poręcze, belki stężające oraz płyty platformy można wykorzystać jako elementy rusztowań przejezdnych. Także same drabiny – po odłączeniu – mogą być używane w innych celach – podsumowuje ekspert firmy Euro Rusztowania.

[avg] ([per]) [total] vote[s]